Огляд відеореєстратора ASUS Reco Smart: автомобільна і портативна камера

Огляд відеореєстратора ASUS Reco Smart: автомобільна і портативна камера

Наші постійні читачі певно ще пам’ятають перший відеореєстратор від компанії ASUS. І схоже на те, що компанія зовсім не планує зупинятися на досягнутому представивши суспільству свою нову модель ASUS Reco Smart. З першого погляду можна відразу зрозуміти, що перед нами новий і переосмислений пристрій.

ASUS Reco Smart на відміну від ASUS Reco Classic позиціонується не тільки як автомобільний реєстратор, а й як портативна камера. На борту новинки є ширококутний об’єктив на 150 градусів з діафрагмою f/1,8 та підтримкою запису відео у Full HD якості з частотою 30 кадр/с. Як і дебютній моделі тут присутня можливість підключення девайса до зовнішнього GPS-модуля. Проте тепер тут зовсім відсутній дисплей, тому що його роль буде виконувати смартфон, а зовнішній вигляд нагадує скоріше змінний об’єктив у звичайних фотоапаратів.

Комплектація

Зараз практично усі відеореєстратори потрапляють до покупців з чудовим комплектом супутніх аксесуарів. Тому і не дивно, що така досвідчена компанія як ASUS вчинила так само.

У високій шестикутній коробці на якій намальований сам пристрій і його специфікації можна знайти безпосередньо сам ASUS Reco Smart. Він закріплений у пластиковій прозорій коробочці.

Крім нього є: кронштейн на присосці з вбудованим GPS-модулем, комплект з фіксаторів для кабелю подачі живлення, інструкція з експлуатації пристрою, карта пам’яті microSD на 16 ГБ 10-го класу швидкості, кабель micro USB довжиною 4 м і автомобільний зарядний пристрій. До речі, останній має два роз’єми USB з силою напруги 1А і 2.1А. Тобто автомобіліст зможе одночасно заряджати як і камеру, так і свій смартфон чи планшет до якого буде вона підключена.    

Зовнішність і дизайн

Для свого класу камера має абсолютно нетипову зовнішність. Цілком можливо, що такому рішенню посприяла можливість фіксувати на камері різноманітні фільтри за допомогою наявної стандартної різьби діаметром 58 мм. 

З фронтальної сторони на об’єктиві намальовані логотип виробника, максимальна роздільну здатність Full HD для зйомки відео, діафрагма f/1,8 і кути огляду об’єктива, які складають 150 градусів. І вже за звичкою хочеться подивитися на дисплей з тильної сторони, проте замість нього тут напис ASUS і два індикатора: батареї та режиму зйомки.

Кнопки увімкнення запису розміщені знизу. Чорна, в тон корпусу, призначена для запису відео, а червона для екстреної зйомки, на випадок дорожньої пригоди. Поруч є решітка динаміка і роз’єм мікрофона.

Усі роз’єми знаходяться з правої сторони: до miniUSB підключається комплектний зовнішній GPS з кронштейну, а до microUSB кабель живлення. Навпроти інтерфейсів встановлена кнопка увімкнення камери. Нею ж і вмикається Wi-Fi. Коли камера починає працювати клавіша загоряється білим світлом. Та треба лише потримати три секунду ту ж саму кнопку і включиться Wi-Fi для з’єднання пристрою зі смартфоном.

Зверху ж знаходиться картрідер для карт пам’яті формату microSD і різьба під кріплення на ¼ дюйма. Тому й сумісність з більшістю різноманітних штативів, триніг та моноподів забезпечена.

Що цікаво, корпус складається з металевої і пластикової частини. І як не важко догадатися металом обрамлений об’єктив пристрою.

Функціонал і ПО

Для повноцінного користування ASUS Reco Smart потрібно встановити додаток ASUS RECO  на смартфон або планшет під керівництвом Android або iOS.

Для з’єднання смартфона з камерою потрібно виконати наступний порядок дій:

 1. Увімкнути ASUS Reco Smart.
 2. Натиснути на кнопку увімкнення на три секунди, щоб увімкнувся Wi-Fi, або почекати 40 секунд поки він не увімкнеться автоматично. Підтвердженням включення бездротового зв’язку стане індикатор синього кольору.
 3. Зайти у смартфоні в розділ Wi-Fi і обрати мережу ASUS RECO, а також ввести пароль за замовчуванням «1234567890».
 4. Увійти в додаток ASUS Reco

В додатку можна побачити прев’ю камери, а також чотири режиму зйомки: фотозйомка, серія фото, уповільнена зйомка і запис відео. Також в головному екрані є пункти відображення у реальному часі, перегляд знятих відео, фото і налаштування камери.

В пункті Playback можна завантажити відзнятий матеріал у пам’ять планшета чи смартфона.

В той час як в Setting перед користувачем відкривається безліч варіантів налаштувань камери. Серед них вибір роздільної здатності між Full HD або HD, активація або відключення ультрашироких кутів огляду, налаштувань серійної фотозйомки, та інших.

Також до особливостей хочеться додати функцію аварійного повідомлення. Для цього в розділі Emergency потрібно обрати контакт отримувача і додати текстове повідомлення, котре отримає бажаний контакт у разі аварії.

Є й автоматичне завантаження відзнятого відео в безкоштовний сервіс ASUS WebStorage на 500 ГБ, яким можна користуватися безкоштовно протягом одного року після активації. Є й інші типові налаштування такі як чуттєвість G-датчика, індикатор рівня заряду, скидання до заводських налаштувань, форматування SD-карти та інші.

Камера в роботі

Так як перед нами не простий відеореєстратор, а ще й портативна камера, мені стало цікаво як поводитиме себе пристрій під час зйомки просто у руках.

Результат з одного боку виправдав очікування, але й вище голови ASUS Reco Smart стрибнути не вдалося, так як все ж пристрій не є екшн-камерою. На відеозаписах можна побачити часткову недостачу стабілізації зображення, але насиченість і деталізація зображення в умовах тесту залишаються доволі непоганими. За рахунок вбудованого акумулятора на 720 мАг, камерою можна знімати впродовж години у режимі Full HD з увімкненим Wi-Fi.

Зйомка відбувалася у максимальній роздільній здатності в темний і світлий час доби. Приклади відеозаписів можна побачити нижче.   

Враження

ASUS Reco Smart – це незвичайний і цікавий пристрій. Розробникам компанії вдалося об’єднати реєстратор і портативну камеру в одному корпусі і цей мікс однозначно вдався. Якість отриманого відео можна з впевненістю назвати вище середнього рівня. І хоч з екшн-камерами модель позмагатися не зможе, проте у неї є усі шанси стати одним із найцікавіших відеореєстраторів, що існують на момент написання матеріалу.

ОСОБЛИВОСТІ:

• Ширококутний об'єктив 150° •

• З’єднання зі смартфоном через ASUS RECO  •

• Зйомка у форматі Full HD•

• Можна використовувати як портативну камеру •

СПЕЦИФІКАЦІЇ:

 • Модель ASUS Reco Smart
 • Розмір 60 x 60 x 40 мм
 • Вага 112 г
 • Процесор Ambarella
 • Камера CMOS-сенсор Sony, f/1.8
 • Запис відео Full HD (1920 x 1080) і HD (1280 x 720)
 • Пам’ять  microSD до 32 ГБ
 • Живлення 720 мАг
 • Комунікації miniUSB, microUSB, Wi-Fi 802.11b/g/n

 

comments powered by Disqus
 
Top