В Києві відбулося перше тестування технології 4G в Україні

В Києві відбулося перше тестування технології 4G в Україні

Перша в Україні демонстрація нового покоління зв’язку 4G була організована компанією Intellecom, за підтримки корпорацій Ericsson та Huawei. На події, наживо показали можливості четвертого покоління зв’язку LTE TDD у діапазоні 2300 МГц (Band 40). Цей стандарт на сьогодні підтримує більшість сучасних смартфонів.

В результаті тестувань, які відбулися під час події, вдалося досягти швидкості завантаження 220 Мбіт/с. Проте, за умови поєднання несучих 20 МГц + 20 МГц у діапазоні 2300 МГц, швидкість теоретично може досягти показників  224 Мбіт/с. Усі інші тести такі як голосові VoLTE-дзвінки у мережі LTE, дзвінки з LTE на український номер GSM та фіксований міський номер  відбулися успішно. Під час заходу також був продемонстрований запуск відео онлайн в HD-якості на 8 мобільних девайсах одночасно.   

За словами Олександра Дорофія, виконавчого директора компанії Intellecom, поява 4G в Україні означатиме створення зовсім нового ринку – з новими бізнес-моделями та поведінкою. Тому що ці технології вже сьогодні активно застосовуються в усьому світі для розвитку міської інфраструктури, дистанційного управління пристроями та розкриття потенціалу Інтернету речей. Також він стверджує, що розвиток індустрії телекомунікацій та впровадження новітніх технологій мобільного зв’язку суттєво впливає на ВВП будь-якої країни.

Для демонстрації можливостей мереж четвертого покоління в Україні компанія Ericsson надала спеціальне обладнання у вигляді сучасної мультистандартної базової станції з підтримкою стандарту LTE TDD 2300. Інженери компанії забезпечили необхідну конфігурацію та налаштували обладнання. Була використана технологія агрегації несучих для досягнення більшої швидкості.  

«За перший рік роботи 3G в Україні більше 11 млн користувачів оцінили переваги технології – кожен п'ятий абонент. Компанія Ericsson розгорнула LTE вже в 102 країнах світу, і сьогодні ми показали, що запуск мереж четвертого покоління – це наступний закономірний крок у розвитку мобільних мереж в Україні», – говорить Салман Атік, керівник напряму мобільних мереж Ericsson у регіоні Північна Європа та Центральна Азія.

Як відомо, для стандарту LTE TDD вже є широка екосистема сумісних пристроїв, що складає майже 2000 терміналів. І компанія Huawei спеціально для проведення тестування надала мобільні пристрої власного виробництва.

 «Сьогодні майже всі нові пристрої підтримують стандарт LTE TDD, а отже з точки зору терміналів немає жодних обмежень для впровадження цієї технології, – говорить Чжоу Хаодзе, директор Huawei Ukraine.

Та поки що достеменно невідомо коли українці зможуть оцінити усі переваги зв’язку 4G.

comments powered by Disqus
 
Top