Огляд бездротового маршрутизатора TP-Link Archer C3200: маршрутизатор з вражаючими можливостями

Огляд бездротового маршрутизатора TP-Link Archer C3200: маршрутизатор з вражаючими можливостями

Wi-Fi-маршрутизатори, як й інші технічні пристрої мають тенденцію постійного розвитку. Тому Archer C3200 з трьома одночасно працюючими каналами не став несподіванкою. Одночасна робота частотних діапазонів 2,4 ГГц і двох 5 ГГц стала найголовнішою перевагою моделі. Застосувати пристрій на практиці та оцінити його можливості ми спробуємо у цьому огляді.

Комплектація

Маршрутизатор надходить у подвійній картонній  коробці.

На зовнішній обгортці є зображення Archer C3200 та його технічні специфікації, а у внутрішній білій знаходиться вся комплектація. Крім інтернет-шлюзу, тут є паперова документація, блок живлення і кабель Ethernet.  

Зовнішній вигляд

Більшість виробників мережевого обладнання надають перевагу футуристичній зовнішності у своїх топових пристроях. І Archer C3200 не став виключенням. Гармонічно доповнює цей незвичайний дизайн пластиковий корпус чорного кольору з матовим покриттям.

Якщо відкрити шість, вбудованих у верхню панель, антен, то роутер отримає павукоподібну форму. Крім антен, зверху є решітка для кращої вентиляції вбудованих компонентів.

 

На лицьовій грані  присутні три фізичні кнопки, серед яких кнопка увімкнення/вимкнення Wi-Fi, кнопка WPS і увімкнення та відключення підсвітки дев’ятьох LED-індикаторів. Останні розміщені на цій же площині, тільки з лівої сторони.

Усі наявні інтерфейси знаходяться на задній грані. Правда, хотілося б бачити хоча б один роз’єм USB спереду. Втім, до наявного розташування досить швидку можна звикнути.

Розпочинає список роз'ємів у корпусі кнопка Reset для скидання налаштувань. Далі йдуть інтерфейс USB 2.0, порт WAN, чотири порти Ethernet, USB 3.0, кнопка увімкнення пристрою та гніздо для підключення живлення.

На нижній і скошених бічних поверхнях присутня решітка і лінійні отвори для вентиляції. З одного боку такий корпус допоможе позбавити від перегрівання, а з іншого до внутрішнього заліза може легко потрапити пил. Тому бажано завчасно цьому запобігати. Для кращої стійкості на різних поверхнях, передбачено чотири гумові ніжки, а також спеціальні отвори для настінного кріплення.

Привертає до себе увагу й блок живлення, котрий можна скоріше уявити як аксесуар для нетбука, а не для маршрутизатора.         

Функціонал та інтерфейс

TP-Link Archer C3200, як і більшість сучасних роутерів отримав підтримку двох діапазонів: 2,4 ГГц і 5 ГГц. Проте, на відміну від своїх конкурентів, він може похизуватися трьома каналами передачі даних. Перший серед яких працює вже на стандартному діапазоні 2,4 ГГц з максимальною швидкістю до 600 Мбіт/с. Два інших канали функціонують на частоті 5 ГГц і здатні показувати швидкість до 1300 Мбіт/с. Шляхом нехитрих підрахувань, можна отримати загальний результат суми швидкості усіх бездротових каналів, що дорівнює 3200 Мбіт/с. До того ж WAN порт і усі LAN мають гігабітну пропускну здатність.

Наявність двох USB дозволяє підключити до моделі зовнішні накопичувачі і таким чином використовувати маршрутизатор як домашній сервер. До цих самих роз’ємів можна підключити й принтери.

Як і в більшості моделей цього рівня, роутер має вбудований брандмауер, котрий стане на захист вашої локальної мережі від атак. Присутня й функція батьківського контролю. 

Інтерфейс TP-Link Archer C3200 інтуїтивно зрозумілий, а якщо у користувача вже був досвід користування та налаштування маршрутизаторів, то проблеми навряд чи з’являться.

  

  

  

  

  

  

В меню зліва є колонка з пунктами налаштувань, а зверху у шапці розміщені швидкі налаштування, базові і для просунутих користувачів.

Продуктивність

Високу продуктивність і стабільність роботи аж ніяк не можна назвати несподіванкою. Втім, працюючи у режимі нон-стоп більше тижня, TP-Link Archer C3200 був непохитним під тиском близько десяти під’єднаних девайсів.


Швидкість через кабель LAN 


Швидкість на частоті 2,4 ГГц


Швидкість на частоті 5 ГГц (канал 1)


Швидкість на частоті 5 ГГц (канал 2)

З результатами тестів ви можете ознайомитися на знісках екранів нижче, проте варто зауважити, що максимальна швидкість нашого офісного Інтернету – 100 Мбіт/с. 

Враження

TP-Link Archer C3200 можна назвати топовим пристроєм не тільки виробника, а й у своєму ціновому діапазоні. Стабільність та продуктивність разом з ефектним дизайном зробили свою справу і цій моделі вдалося стати бажаною цікавинкою для прогресивних користувачів. Звичайно ж вартість маршрутизатора не маленька, проте він однозначно її виправдовує.

 

ОСОБЛИВОСТІ:

• Футуристичний дизайн •

• Наявність роз’ємів USB •

• Три безпровідних канали •

 

СПЕЦИФІКАЦІЇ:

  • Модель TP-Link Archer C3200
  • Стандарт IEEE 802.11 а/b/g/n/ac
  • Діапазон частот 2,4 ГГц, 2х5 ГГц
  • Загальна швидкість до 3200 Мбит/с
  • Антени 6 х зовнішніх, незнімні
  • Шифрування 64/128/152-bit WEP / WPA / WPA2,WPA-PSK / WPA2-PSK
  • Порти 1 x 10/100/1000Mbps, 4 х 10/100/1000Mbps LAN, 1 х USB 2.0, 1 х USB 3.0
  • Живлення DC 12В/5A
  • Розміри 20 х 20 х 3,9 см      
comments powered by Disqus
 
Top