Огляд потужного дводіапазонного бездротового маршрутизатора ASUS RT-AC88U: найвищий рівень швидкості

Огляд потужного дводіапазонного бездротового маршрутизатора ASUS RT-AC88U: найвищий рівень швидкості

З масовим поширенням смартфонів, планшетів і ноутбуків, роутери набули широкого поширення серед масового користувача. Завдяки цьому вони мають можливість користуватися Інтернетом без використання зайвих кабелів. Та не всі сучасні маршрутизатори здатні похизуватися таким функціоналом як справжній флагман у своєму класі ASUS RT-AC88U, котрого ми розглянемо у цьому огляді.

Комплектація

Техніка високого рівня завжди укомплектована належним чином. Ця модель поставляється в міцній коробці.

Після її відкриття можна побачити роутер, під яким виробник розташував чотири антени, блок живлення для підключення до розетки, мережевий кабель, оптичний диск з ПЗ, а також паперову документацію.

Такого набору цілком достатньо для початку роботи.

Зовнішній вигляд

Існують моделі мережевого обладнання, що виглядають стильно, або просто симпатично, та коли мова йде про ASUS RT-AC88U, то найкраще охарактеризувати її як вражаюче ефектний та навіть агресивний пристрій.

Сам корпус виготовлений з міцного на вигляд пластику чорного матового кольору. Також треба відзначити, що він має досить великі габарити у порівнянні з іншими моделями, навіть без кабелів та антен. Його довжина дорівнює 30 см, ширина – 18 см, в максимальна товщина – 6 см.      

Антени крім основного чорного кольору, вони мають яскраво-червоні вставки. До речі, дві з них кріпляться з правого та лівого боку, а інші дві ззаду до спеціальних роз’ємів пристрою.

Верхня поверхня за рахунок свого дизайну може нагадати капот споркару, а лицьова грань його бампер.

 

На останній присутні кнопки увімкнення Wi-Fi та LED-індикації, а також заглушка, під якою встановлено роз’єм USB 3.0.

Зверху розміщенні самі індикатори.

Ще вище них розробники помістили логотип компанії і решітку вентиляції під якою чітко видніється червоний радіатор охолодження.

Нажаль, світлодіоди для кожного роз’єму LAN на задній грані відсутні. Звичайно ж це не критичний показник, проте їх наявність би точно не завадила.

 

Крім них на задній поверхні знаходиться основний набір функціональних елементів: втиснута у корпус кнопка скидання налаштувань, клавіша WPS, порт WAN, роз’єм для підключення мережевого кабелю, кнопка увімкнення та USB 2.0.  

На нижній поверхні присутня продовгувата гумова ніжка у задній частині і дві прогумовані ніжки спереду для надійного встановлення у горизонтальному положенні Для кріплення на вертикальну поверхню у роутера присутні спеціальні роз’єми, приховані заглушками.

Зовнішній вигляд ASUS RT-AC88U однозначно буде притягувати увагу гостей і стане прикрасою у сучасному інтер’єру.

Функціонал та інтерфейс

Модель працює у двох діапазонах – 2,4 ГГц і 5 ГГц. Високий рівень продуктивності забезпечує потужна платформа, яке претендує на звання однієї з найпотужніших на сьогоднішній день. У роутера на борту є двоядерний процесор, здатний працювати на частоті 1,4 ГГц, а також 512 МБ оперативної пам’яті та 128 МБ пам’яті для зберігання програмного забезпечення.

Роботу в двох діапазонах забезпечується двома чіпами Broadcom BCM4366. На частоті 2,4 ГГц підтримується швидкість з’єднання до 1000 Мбіт/с, в той час як 5 ГГц підключення може досягати швидкості до 2167 Мбіт/с. Це досить хороші показники, особливо якщо використовувати пристрій такого рівня в домашніх умовах.

Програмне забезпечення у даній моделі є типовим для мережевого обладнання компанії. Але в ASUS RT-AC88U все ж є вбудований прискорювач онлайн ігор. Технологія сприяє більш швидкому з’єднанню з різноманітними серверами при нестачі швидкості Інтернету.

Не зважаючи на просунутий рівень, його інтерфейс буде інтуїтивно-зрозумілим навіть початківцю.

Його структура складається з наступних пунктів: Карта мережі, Гостьова мережа, AirProtection, Адаптивний сервіс Qos, Game Boost, Traffic Analyzer, USB-додаток, а також AirCloud 2.0.

  

   

   

Як і в схожих моделях, наш тестовий зразок підтримує VPN-сервери з протоколами PPTP і OpenVPN. Іншими словами завдяки цьому функціоналу можна отримати можливість безпечного під’єднання до своєї локальної мережі у віддаленому режимі.

   

Однозначно корисним є і AiProtection. При його використанні, реалізується батьківський контроль з індивідуальним блокуванням ресурсів різної категорії та налаштуванням розкладу доступу до глобальної мережі.     

   

  

   

І звичайно ж не можна ще раз не згадати наявні інтерфейсів USB, до яких можна підключити як накопичувачі, так і навіть модем чи принтер. Приємно, що девайсом підгримуються усі популярні файлові системи, такі як NTFS, ext3/4 та HFS+.

Компанія ASUS також розробила спеціальний додаток для смартфонів та планшетів на iOS і Android. Використовуючи його ви зможете отримати доступ до усього функціоналу посередництвом свого мобільного пристрою.     

Продуктивність

ASUS RT-AC88U показує себе справжнім титаном у роботі. Під час тестування до нього було підключено декілька ноутбуків, смартфонів і хмарна веб-камера для трансляції зображення у режимі онлайн.І не зважаючи на те, що у нашій редакції ми використовуємо канал 100 Мбіт/с, проблеми зі з’єднанням або стабільністю у нас були відсутні.

Передача інформації з накопичувачів показала наступні результати. У випадку використовування USB 2.0 максимальна швидкість зчитування складала приблизно від 30 до 35 МБ/с, в той час як запису – близько 26 МБ/с. USB 3.0 показав результат вище: запис близько 55 МБ/с, а зчитування доходило навіть до 100 МБ/с.

Досить непогано маршрутизатор впорався з роздачою посередництвом Wi-Fi. Не зважайте на невисокі показники швидкості на зображенні. Так як з урахуванням усієї підключеної апаратури до нашого 100 Мбіт/с каналу – це найвищий з усіх можливих результатів.   

Враження

ASUS RT-AC88U – одна з найцікавіших моделей у своєму класі. У ній розробникам вдалося поєднати фірмовий дизайн разом з високою потужністю і стабільністю у роботі. За той час, що роутер знаходився на тестуванні, не виникло жодних проблем. Звичайно ж, техніка подібного рівня коштує немало, але якщо ви звикли отримувати максимум від мережевого обладнання звернути свою увагу на цю модель однозначно варто.    

ОСОБЛИВОСТІ:

• Ефектний агресивний дизайн •

• Наявність роз’ємів USB •

• Можливість працювати на частоті 5 ГГц •

• Широкий функціонал •

 

СПЕЦИФІКАЦІЇ:

  • Модель ASUS RT-AC88U
  • Стандарт IEEE 802.11 а/b/g/n/ac
  • Діапазон частот 2,4 ГГц, 5 ГГц
  • Швидкість 2.4 ГГц до 1000 Мбіт/с, 5 ГГц до 2167 ГГц
  • Антени 4 х зовнішні, знімні
  • Шифрування 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA2-PSK, WPA-PSK, WPA-Enterprise , WPA2-Enterprise , WPS support
  • Порти RJ45 for Gigabits BaseT for WAN x 1, RJ45 for Gigabits BaseT for LAN x 8, USB 2.0, USB 3.0
  • Живлення DC 19В/2,37 A
  • Розміри 30 x 18 x 6 см     

Більш детальну інформацію про пристрій та його технічні специфікації можна знайти на офіційному сайті виробника.

 

comments powered by Disqus
 
Top