ТОП 10 світових поглинань IT

ТОП 10 світових поглинань IT

Останні кілька днів все тільки і обговорюють покупку Microsoft соціальної мережі LinkedIn . Звичайно , злиття і поглинання в IT - індустрії відбуваються постійно . Але все ж угода вартістю $ 26,2 млрд - велика рідкість . На рекорд вона не тягне , але в десятку найдорожчих покупок в історії IT однозначно потрапляє . Втім , переконайтеся в цьому самі . Ось топ - 10 найбільш масштабних поглинань зі світу інформаційних технологій .

NXP придбав Freescale за $11,8 млрд

У минулому році великий виробник процесорів NXP Semiconductors NV придбав меншого конкурента Freescale Semiconductor Ltd. за $ 11,8 млрд . Загальна вартість об'єднаної компанії склала $ 40 млрд. Операція була закрита у вересні.

Google придбав Motorola Mobility за $12,5 млрд

У 2011 році Google придбав  компанію Motorola Mobility за $ 12,5 млрд. Як з'ясувалося пізніше , ця угода не була вдалим вкладенням. У 2012 році Google продав підрозділ Motorola Home за $ 2,35 млрд корпорації ARRIS Group. У 2014 році залишок Motorola Mobility був за $ 2,91 млрд проданий Lenovo. У Google залишилися лише патенти , що колись належали Motorola.

Symantec придбав Veritas за $13,5 млрд

У 2005 році компанія Symantec, що займається розробкою систем безпеки і захисту інформації, купила сервіс Veritas, що створює програмне забезпечення для управління зберіганням інформації для організацій. Сума угоди склала $ 13,5 млрд.

HP придбав EDS за $13,9 млрд

У 2008 році всесвітньо відома компанія Hewlett - Packard придбала EDS ( Electronic Data Systems ), одну з найстаріших технологічних компаній. EDS була заснована ще в 1962 році, і до 2008 надавала різні послуги в сфері інформаційних технологій. Сума угоди склала $ 13,9 млрд.

HP придбав Compaq за $18,6 млрд

За шість років до поглинання EDS, в 2002 році, Hewlett - Packard провів ще одну історичну угоду величезних масштабів. Тоді компанія за $ 18,6 млрд придбала виробника ноутбуків Compaq. Компанія Compaq була заснована в 1982 році, але завершила свою двадцятирічну історію як підрозділ HP.

VeriSign придбав Network Solutions за $21 млрд

У 2002 році компанія VeriSign, що займається розробкою програмного забезпечення, купила реєстратора доменних імен Network Solutions. Сума угоди склала $ 21 млрд.

Facebook придбав WhatsApp за $22 млрд

Операція з придбання WhatsApp стала наймасштабнішою в історії Facebook. У 2014 році Марк Цукерберг виклав за месенджер $ 22 млрд. До недавнього часу це була третя за величиною угода в історії в IT - індустрії.

Microsoft придбав LinkedIn за $26,2 млрд

На третє місце цього рейтингу два дні тому увірвалася компанія Microsoft, яка оголосила про покупку соціальної мережі LinkedIn за $ 26,2 млрд. Звичайно, угода ще не завершена, але, з огляду на те, що вона вигідна обом сторонам, навряд чи щось зможе їй перешкодити.

Avago Technologies купив Broadcom за $37 млрд

У травні минулого року сінгапурська компанія з розробки напівпровідникової продукції Avago Technologies оголосила про покупку американського чіпмейкера Broadcom Corporation. Після злиття новостворена компанія взяла собі ім'я Broadcom. Зараз вона є третім за розмірами виробником процесорів в світі після Intel і Qualcomm. Сума угоди склала $ 37 млрд.

Dell придбав EMC за $67 млрд

У минулому році відбулася найбільша покупка в історії світу інформаційних технологій. У жовтні компанія Dell офіційно оголосила про придбання EMC - провідного світового виробника систем зберігання даних. Сума угоди склала $ 67 млрд. Мабуть, навряд чи найближчим часом хтось поб'є цей неймовірний рекорд.

comments powered by Disqus
 
Top