Шприц XStat зупинив кровотечу в пораненого військового за 20 секунд

Шприц XStat зупинив кровотечу в пораненого військового за 20 секунд

Нещодавно шприц XStat, який до цього не випробовувався в реальних умовах, вперше був застосований на полі бою, де продемонстрував свою ефективність, зупинивши сильну кровотечу за 20 секунд.

Великий відсоток смертей на полі бою спричинені втратами крові внаслідок вогнепальних поранень. Шприц XStat, розроблений американськими вченими, призначений для зупинення кровотеч в умовах воєнних дій до надання кваліфікованої медичної допомоги.  

Принцип роботи шприца XStat базується на заповненні рани дрібними целюлозними губками, які виготовлені із деревної маси і покриті хітозаном - антибактеріальною речовино, що міститься в панцирах ракоподібних. Хітозан не лише бореться з мікробами, але і викликає згортання крові.

Шприц показав свою дієвість на полі бою, коли після семигодинної операції лікарі так і не змогли зупинити сильну кровотечу, лише заповнивши порожнину рани вмістом шприца кров вдалось зупинити.  

Існує також цивільний варіант шприца - XStat 30, губки в якому очищені від хімічних речовин та оснащені рентгенівськими маркерами для подальшого хірургічного видалення.

Джерело:www.gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top