Смартфон vs планшет: найзручніший формат

Смартфон vs планшет: найзручніший формат

Кілька років поспіль продаж планшетів збільшувався, але зараз ріст зменшився (дослідження IDC), і в основному причина - Смартфони.

На смартфонах можна запустити майже всі аплікації як і на планшетах і працювати вони будуть теж без затримок. Можна виділити 5 пунктів, що забезпечують перевагу смартфона над планшетом.

Зараз, в принципі, всі погоджуються, що 6-дюймовий екран найкраще пасує для читання

На початках «епохи», коли планшети були 10-дюймові смартфонів 3,5-дюймові, то була очевидною перевага планшетів для читання книг, дисплей смартфона був ще ну занадто малий, зараз час змінився, а з ним і діагональ середньостатистичного смартфона. І не так вже й важко вибрати діагональ 5,2 дюймів смартфона проти 7-дюймового планшета.

Для смартфонів зараз кращий софт ніж для планшетів

В 2010 виробники софта для 10дюймових дисплеїв «малювали» багато яскравих програм, але коли в 2012 кількість користувачів смартфонів перетнула позначку мільярд, стало зрозуміло куди рухається бізнес, і софтовики змінили акценти. Зараз більшість розробників просто «розтягують» смартфонні програми на формат планшету.

Смартфон не потрібно так часто заряджати як планшет

Можна стверджувати що за 5 років в потужність акумулятора середнього смартфона подвоїлась за 5 років. В той же час середній планшет тримається на рівні 10 годин без підзарядки. Зрозуміло, що яскраві дисплеї і в смартфонів і в планшетів, але все ж телефон Galaxy з 5.5 дюймами триматиме заряд в двічі довше за свого колега Galaxy Tab з 7-ми дюймами.

В смартфони ставлять кращі камери

Смартфон зручніше тримати в руці, а отже і робити ним фотознімки. Але до того ж, зверніть увагу на камери, якщо в планшетах вони дотягують до 8 Мп, то в смартфонах не є рідкістю 13 Мп. Зрозуміло, що такі числа досягаються часто програмно інтерполяцією, і більше служать як аргумент в маркетингових перегонах, але все ж пропорція між смартфонами і планшетами зберігається у всіх брендах, у всіх цінових категоріях.

Веб-сайти для ПК і смартфонів

В ідеалі кожен веб-сайт повинен автоматично оптимізуватися для кожного пристрою з своїм дисплеєм. На практиці ж, багато сайтів є тільки в двох варіантах: класичний вигляд – для ПК і мобільний вигляд - спеціально для смартфонів.

Це - незручність для користувачів планшетів. По улюблених веб-сторінка часто доведеться переміщатись скролінгом в сторону, або вибирати неповну , мобільну версію, не використавши основну перевагу – більшу діагональ.

Звичайно є сайти, що «розуміють» який пристрій їх відкриває і оптимально використають простір дисплею, але їх поки  мало. В цілому аргументи не нові, напевне, для вас, але коли вони зібрані разом – то зрозуміти навіть свої потреби є простіше. А далі вибирати вам.

comments powered by Disqus
 
Top