Український проект марсохода Mars Hopper потрапив у фінал конкурсу NASA

Український проект марсохода Mars Hopper потрапив у фінал конкурсу NASA

Українському проекту Mars Hopper, який брав участь у світовому хакатоні NASA SpaceApps Challenge, вдалось пройти до фіналу. На даний момент триває голосування. В цілому, у цьому році в хакатоні NASA взяли участь 15 310 учасників, 161 місто, 61 країна, які створили 1178 проектів.

Mars Hopper спочатку пройшов до півфіналу, де було понад сотні інших проектів, а потім потрапив в п’ятірку фіналістів. На даний момент триває голосування за найкращий проект. Окрім України, у фіналі також проекти з Македонії та Бангладешу.

Українська ідея, Mars Hopper, передбачає створення нового виду пересування поверхнею Марса, за основу якого вчені-розробники взяли принцип руху коників-стрибунців. Джерелом палива для цього слугуватиме замерзлий СО2, якого вдосталь на полярних шапках Марсу.

«На Марсі розріджена атмосфера та часті пилові бурі. Але також там багато сухого льоду. Наша ідея полягає в тому, щоб знайти найкращий спосіб використати цей ресурс» - пояснює один із авторів проекту Микола Денисенко.

Літальний апарат приводитиметься до руху за допомогою реактивних прискорювачі, а в повітрі, завдяки розкритим крилам, триватиме політ. Збір палива відбуватиметься під час посадки, що дозволятиме Mars Hopper рухатися далі. Розробники Mars Hopper стверджують, що літальному апарату для роботи потрібно зовсім мало пального. Більше того, всі технології, потрібні для реалізації проекту, вже давно й успішно використовуються в космонавтиці.

Остаточний результат стане відомий через декілька тижнів, проголосувати можна за посиланням.

Джерело: news.platfor.ma

comments powered by Disqus
 
Top