Армія США хоче забезпечити кожного свого піхотинця маленьким безпілотником

Армія США хоче забезпечити кожного свого піхотинця маленьким безпілотником

Новий проект армії США, ставить за мету забезпечити кожного піхотинця мініатюрним безпілотником для розвідувальних цілей до 2018 року.

Виходячи з раніше опублікованих вимог, це будуть кишенькові дрони, здатні працювати впродовж 15 хвилин незалежно від умов зовнішнього освітлення на максимальній відстані до 500 м. Весь комплект пристрою буде складатися з самого дрона, контролера, акумулятора і сумки для транспортування.

Разом все обладнання має важити менше 0,5 кг, а девайс не мусить перевищувати максимальну вагу 140 г. Також літаючий гаджет зможе самостійно переміщуватися по заданому маршруту згідно заданих координат за допомогою GPS.

Специфікації також передбачають, що модель можна буде підготувати до роботи і запустити в повітря за 60 секунд, при чому з лежачого положення або під прикриттям. Цей показник суттєво відрізняється від можливостей нинішнього найменшого безпілотника на озброєнні армії США RQ-11 Raven, котрий потребує на збирання декілька хвилин і мусить бути викинутим на вітер.

Датчики пристрою допомагатимуть виявити людину на відстані від 50 до 30 м з 90% надійністю і на відстані 20 м визначити чи є у неї зброя.

Найбільше відповідає затребуваним характеристикам PD-100 Black Hornet, зроблений норвезькою компанією Prox Dynamics. Проте у нього є один суттєвий недолік – його вартість, що складає приблизно $190 000 за одну систему, в склад якої входить контролер і двох мініатюрних дрона. Цей пристрій закуповувала британська армія, віддавши за 162 системи $32 мільйони.

Саме тому, поки що, достеменно невідомо, яка саме модель надаватиметься американським військовим.  

Джерело: popularmechanics.com

За темою:

comments powered by Disqus
 
Top