Погляд зсередини на літаючу артбатарею AC-130

Погляд зсередини на літаючу артбатарею AC-130

Бойовий літак AC-130 Spooky II став модифікацією військово-транспортного літака C-130 Hercules. До того ж зовні – він зовсім не відрізняється від свого попередника. Та головною відмінністю цієї модифікації є колосальна кількість потужної зброї, яку вперше вдалося побачити зсередини завдяки новому відео.

Озброєння літаючої артбатереї складається з 25-мм автоматичної швидкострільної авіагармати GAU-12/U, 40-мм знаряддя L60 і 105-мм гаубиці М102. Також всередині присутній боєкомплект GAU-12, в який входить фугасно-запальні і бронебійно запальні снаряди, завдяки яким можна вражати бронебійну техніку і живу силу.

Комп’ютеризована пошуково-прицільна система є також невід’ємною частиною AC-130U Spooky II. До її складу входять відео і тепловізійний приціли, радар і радіолокатор з синтезованою апертурою для виявлення цілей на великій відстані. Така система забезпечує ефективність застосування вогневих засобів у будь-яких погодних умовах не залежно від дня чи ночі.

В екіпаж входять всього 13 осіб: два бортові пілота, штурман, оператор бойових систем, оператор систем РЕБ, бортовий інженер, оператор ТБ-камер, оператор ІЧ-апаратури і чотири стрілці.  

Вартість одного такого літака становить $190 млн. Начальний політ, показаний у відео вище, відбувався у травні, Флорида. Також продемонстровані завантажувальні роботи боєкомплекту, зліт, стрільба з артилерійських знарядь і робота усіх систем літака.

Джерело: popularmechanics.com

comments powered by Disqus
 
Top