Американські інженери навчать робота рухатися по нестійкій поверхні

Американські інженери навчать робота рухатися по нестійкій поверхні

Науковці з університету Мічиган займаються розробкою алгоритмів, що у майбутньому дозволять двоногому роботу «Марло» рухатися по крутим схилам, тонкому шару снігу та по нестійкому нерівному ґрунту. Також напрацьовані алгоритми можна буде використовувати для загальних робототехнічних систем у просунутых протезах.

За словами розробників, на чолі з Джессі Грізлі, робот краще рухається ніж усі існуючі аналоги. Наприклад, попередній робот «Мейбл» міг рухатися тільки назад і вперед, а також мав бічну стійкість. На відміну від нього Марло може рухатися у будь-якому напрямку.

Керівник наукової команди вважає, що все ще є багато можливостей для покращення рухливості робота, наприклад, для здійснення швидких поворотів і бічної ходи. Для досягнення поставлених завдань відбувається праця над повністю інтегрованим алгоритмом 3D-контролера, що дозволить працювати роботу з оптимальною швидкістю.

Керування Марло відбувається посередництвом звичайного геймпада Xbox, що дозволяє оператору віддавати команди та обирати напрямок. Також робот може сам обирати як себе поводити на пересічній місцевості в залежності від умов рельєфу. 

Джерело: Gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top