Людиноподібний робот допомагає дослідникам шукати скарби

Людиноподібний робот допомагає дослідникам шукати скарби

Робот зі Стендфордського університету разом з групою підводних археологів досліджує залишки флагманського човна «La Lune», що належав королю Людовику XIV. Людиноподібний робот має власне ім’я OceanOne. До його функціоналу входить «зір як у людини», тактильний зворотній зв’язок та інтелект. Перший свій рейс він здійснив разом з аквалангістом, щоб дістати скарби 17-го століття з Середземного моря.

Спеціальна система оброблює інформацію з датчиків і забезпечує робота тактильними відчуттями, тому він з обережністю може піднімати навіть крихкі предмети. Це одна з причин, чому науковці взяли його з собою на дослідження.

Робот-аквалангіст може занурюватися на глибини, що недосяжні для людини. Навігаційна система допомагає автоматично зберігати необхідне положення у разі сильних підводних течій. В комплектацію до нього входить бортовий комп’ютер, батарея, пара рук як у людини і вісім двигунів малої тяги. Ще він має два ока зі стереоскопічним зором. Керування пристроєм відбувається оператором з поверхні.  

Цікаво є й те, що спочатку планувалося використовувати робота з метою вивчення коралових рифів у Червоному морі.

Джерело: gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top