Концепт-кар Shell Project M споживатиме 2,6 літрів палива на 100 км

Концепт-кар Shell Project M споживатиме 2,6 літрів палива на 100 км

Компанія Shell, спільно з дизайнером автомобілів Гордоном Мюрреєм, розробили концепт-кар Project M, який уособлюватиме в собі економічність, мобільність та екологічність.

Габарити автомобіля складатимуть лише 2,5 x 1,35 x 1,6 метра, а вага – 550 кг. Основний матеріал корпусу – карбон, завдяки чому і вдалося досягнути малої ваги. Ще однією особливістю Project M є те, що всі складові елементи автомобіля проектувалися з тим, щоб взаємодоповнювати один одного та співпрацювати: так, спеціально розроблене моторне масло мінімізує тертя під час руху.

Затрати палива на 100 км пробігу становитимуть лише 2,64 літри, а трьохциліндровий бензиновий двигун об’ємом 660 кубічних сантиметрів матиме 43 кінські сили та розвиватиме швидкість до 145 км/г. Розгін від 0 до 100 км відбуватиметься за 15,8 секунд.

Автомобіль розроблявся із дотриманням всіх норм безпеки. Як зазначають розробники, задля пришвидшення часу виробництва багато елементів сіті-кара виготовлялися на 3D-принтері. Автомобіль призначений для трьох осіб, а вхід в салон автомобіля здійснюватиметься нахилом передньої частини кузова.

Компанія Shell заявляє, що вартість даного сіті-кара становитиме половину ціни звичайного автомобіля зі сталі, а що головне – він практично повністю утилізуватиметься після того, як вийде з ладу.

Розробники Project M наділили автомобіль технічними рішеннями для полегшення та оптимізації керування. Так, класичні бокові дзеркала замінили на камери, які передають вид навколо автомобіля на екран в салоні,  а спеціальна програма аналізує дані про споживання пального та дає поради як мінімізувати ці затрати.

На даний момент компанія Shell не надає інформацію про вихід Project M на ринок.

Джерело:www.gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top