Big Data

Big Data

В майбутньому індустрія ІТ і всі супутні галузі звичайно будуть в тренді і людство потребуватиме все більше і більше HW і SW продуктів. Не озброєним оком пересічна людина бачить як розростається її скринька в Gmail чи сховише з фотографіями, як вже кілька років звучить реклама про хмарні технології.

Великі дані (англ. Big Data) – термін в ІТ, що об’єднує  підходи і методи обробки неструктурованих різноманітних даних великих розмірів. Методи обчислення повинні бути ефективними і в умовах коли сам об’єм самих даних неперервно збільшується.

З об’ємом Big Data звичними інструментами не можна провести обчислення, аналіз чи обробку за прийнятний час.

Основні переваги використання технології Big Data:

  • Збільшення ефекту від використання HW
  • Забезпечення мінімальної вартості використання всіх видів інформації, оскільки вся інформація в сховищі аналізується комплексно
  • З’являється можливість використовувати  SW з відкритим кодом  і доступ до  хмарних технологій зберігання даних

Саме поняття  «великих даних» не нове, воно виникло в часи мейнфреймів і обчислень науковців, що проводились на тих же мейнфреймах , адже відомо, що наукові обчислення завжди супроводжуються необхідністю обробляти великі обсяги інформації.

Вже в нашу новітню еру , введення  терміну «великі дані» приписують Кліффорду Ланчу, редактору журналу Nature. В вересні 2008 цей журнал вийшов з темою «Як можуть вплинути на майбутнє науки технології, що відкривають можливості роботи з великими обсягами даних?». В номері  звернули увагу на  феномен вибухового росту обсягів та різноманітності даних. Також способи просування  - «від кількості до якості». Колись набув популярності в ділових колах термін «велика нафта», саме за його аналогією і почали вживати – «великі дані».

Є кілька причин, що викликали інтерес до великих даних:

  • Обсяги інформації ростуть за експоненціальними законами, їх левова- неструктуровані (різнобійні) дані
  • Питання коректного сприйняття інформації стають все більш актуальними і одночасно складними.

Реакція з боку ІТ-ринку була швидкою — великі гравці викупили успішні компанії з вузькою спеціалізацією і почали розвивати способи великими даними.
Вже і малий бізнес починає користуватись  досягненнями   аналізу великих даних. Цьому сприяє розвиток хмарної моделі обчислень. Вже з 2011 великі гравці , постачальники ІТ  (IBM, Oracle, Microsoft, Hewlett-Packard, EMC ) для організацій у своїх ділових планах вписують стратегії розвитку обробки великих даних і основні аналітики ринку ІТ стабільно виділяють ресурси для їх дослідження.

У 2011 році Gartner визначив великі дані як тренд №2 в IT інфраструктурі (після віртуалізації). І ,зауважте, важливіший , ніж енергозбереження.

 Передбачається, що розвиток прикладних галузей пов’язаних з великими даними найбільше вплине на  виробництво, торгівлю,  державне управління . З 2013  року  в вузівських навчальних програмах теж почали виділяти час для вивчення великих даних.

comments powered by Disqus
 
Top