NASA оголосило про конкурс на найкращий проект марсіанської бази

NASA оголосило про конкурс на найкращий проект марсіанської бази

Аерокосмічне агентство NASA активно працює над освоєнням далекого космосу і розпочало прийом проектів зі створення баз для космонавтів на Марсі.

Конкурсанти повинні подати свої проекти, які передбачають концепції марсіанських жител, та розробити їх наземні плани не пізніше 2018 року. Це дасть NASA час для проведення випробовувань космічних баз на Місяці, що заплановано на 2020-ті роки. Якщо все піде по плану, то в 2030-х роках NASA відправить на Марс перші бази для розміщення космонавтів.

В минулому році аерокосмічне агентство провело перший відбірний етап конкурсу, за результатами якого NASA вдалось визначитися з партнерами для подальшої співпраці в сфері освоєння космічного простору на Марсі. Серед компаній-переможців відбору - Bigelow Aerospace, Boeing, Lockheed Martin і Orbital ATK.

Нещодавно Bigelow Aerospace вдалось відправити на МКС надувний модуль. Якщо в ході тестування модуль покаже достатній рівень спротиву космічній радіації, компанія плануватиме розміщення надувних космічних станцій на низьку навколоземну орбіту. Якщо це вдасться, то надувний модуль може бути пристосований до умов Марса та стати домом для космонавтів на планеті. 

Джерело: popsci.com

comments powered by Disqus
 
Top