У Києві відбулася зустріч Girlz In ICT, на якій обговорювалася роль жінок в IT-сфері

У Києві відбулася зустріч Girlz In ICT, на якій обговорювалася роль жінок в IT-сфері

19 квітня у Києві відбулася подія, організована компанією «Майкрософт Україна». На зустрічі йшла мова про існуючі проблеми та потенціал і перспективи жінок що обирають шлях в IT-сфері.

За словами генерального директора «Майкрософт Україна», Надії Васильєвої, тема скептичного ставлення до жінок з боку роботодавців та оточуючих в IT-сфері не нова. Так, наприклад, ще 10 років тому в «Майкрософт» не було жодного гендиректора жінки. Та сучасний світ має тенденцію змінюватися і з кожним роком все більше жінок обирають і будують кар’єру в інформаційних технологіях.

 

На зараз, Україна посідає четверте місце у світі за кількістю ІТ-фахівців, в той час як ринок продовжує зростати. Показовим є й те, що за останні три роки кількість жінок у сфері збільшилася на три відсотка. З іншого боку жінки досі продовжують обирати «фемінні» напрямки для свого майбутнього, так як IT не є пріоритетом».

Інна Совсун, перший заступник Міністра освіти і науки України, вважає, що такий вибір насправді не є власним, тому що на дівчат впливають поширені шаблонні соціальні ідеї. Також, на її думку, відсутність жінок у професії вбиває конкуренцію.

На прикладі компанії Eleks Software, Олексій Скрипник, її засновник та по сумісництву народний депутат України від «Об’єднання Самопоміч», навів цікаві цифри. Так, ще у 2000 році в «Елексі» працювало не більше 10% жінок, а на момент 2015 року співробітники поділяються наступним чином: 69% чоловіків і 31% жінок. При цьому жінки проявляють себе більш компетентними менеджерами, ніж чоловіки.

«ІТ-технології, це коли я можу набагато більше, ніж має тіло», – говорить керівник центру інформаційно-комунікаційних технологій «IDEA», Ірина Саранча. Вона стверджує, що ІТ допомагає людям зі спеціальними потребами заявити про себе і знайти себе як особистість.

Яскравим прикладом успішності жінок в IT стали керуючий директор компанії Luxoft Олександра Альхимович, Нана Коренєва, котра займає посаду CEO в GoITeens Україна, а також Леся Кондратюк – засновник та директор «Дитячих Наукових Студій МАН» у НЦ МАНУ.

Також, прикладом стала студентка Наталя Гвоздецька, котра зі своєю командою розробляє комплексну розумну систему догляду за домашніми тваринами Puppy Care. Не менш цікавий проект розробляє Вікторія Гайдар зі своєю командою у лабораторії IoT Microsoft Ukraine. Їх пристрій EcoBox здатен автоматично вирощувати рослини.          

comments powered by Disqus
 
Top