Розумна шкіра допоможе роботам відчувати дотики та генерувати електроенергію

Розумна шкіра допоможе роботам відчувати дотики та генерувати електроенергію

Створення матерії, яка буде виконувати роль шкіри для роботів з високою чутливістю, економічністю і гарною автономністю – задача не з легких. Проте китайські вчені змогли розробити прозору шкіру, котра буде не тільки дешевою у виробництві, а ще й зможе перетворювати рух у механічну енергію. Винахід зможе створити нові можливості у сфері протезування та розробці гуманізованих роботів

Команда вчених стверджує, що попередні варіанти покриття при збільшенні чутливості, значно збільшували потреби у використанні більшої кількості електродів на поверхні штучної шкіри. Це сприяло подорожчанню виробництва, до того ж, для функціонування подібних систем були б необхідні додаткові з’єднання і акумулятори.

У свою чергу, команда розробників застосували матеріал з надтонких пластикових плівок. Чуттєвість такої «шкіри» забезпечують тільки чотири електрода, виготовлених із срібних нанодротів. До того ж один з компонентів шкіри займається накопичуванням механічної енергії.

Таким чином, накопичувальна конструкція позбавляє штучну шкіру потреби у зовнішньому джерелі живлення. Шкіра виявилась на стільки чутливою, що може відчути навіть бджолу, котра пролітатиме поруч. Також пристрій виявився електрично стабільним – він зберігає однакові показники навіть після 30 000 циклів спрацювання сенсорів.

Розробники передбачають, що нова технологія допоможе зробити нас на крок ближче до вдосконалення роботів і протезів з почуттям дотику за значно дешевшою ціною.

джерело: acs.org  

comments powered by Disqus
 
Top