NASA розробляє спеціальні мікроби для переробки мікросхем у космосі

NASA розробляє спеціальні мікроби для переробки мікросхем у космосі

Якщо ваш телефон або ж комп’ютер перестане працювати, то ви з легкість зможете його полагодити, або самостійно замінити мікросхему. Проте так легко виправити ситуацію не вийде, якщо ви будете знаходитися у космосі.

Оскільки космічні агентства планують відправляти людей далеко за межі розвіданих місць, були переглянуті деякі логістичні деталі. Наприклад, що робити астронавтам, якщо електронний пристрій вийде з ладу?  Звичайно, можна було б добре взяти з собою необхідну кількість запасного «заліза», проте б ці деталі додали зайву вагу космічному апарату. А це, у свою чергу, призвело б до значно більших витрат на запуск човна.

Таким чином вчені з дослідницького центру Еймса, що знаходиться в Каліфорнії, займаються розробкою мікробів-інженерів, які могли б переробляти метал. Проект вже отримав гранд у розмірі $ 100 000 від NASA.

Принцип роботи наступний: мікроорганізми будуть знищувати метали та інші елементи мікросхем. Після цього вони використовуватимуться як матеріал для спеціального пристрою, який друкуватиме нові чіпи.

Є й ще речі, на які розробники хотіли витратити грандові гроші. Так як більшість комп'ютерних чіпів виготовлені з кремнію, вчені хочуть розробити ще й такий вид мікробів, які будуть переробляти ще і цей матеріал.

Крім того, потрібно прорахувати інфраструктуру нового обладнання, яке буде встановлено у космічний корабель як для переробки металу, так і для утилізації використаних мікробів.

Якщо дослідження виявляться перспективними, NASA ще надасть грант на $ 500 000.

Джерело: popsci.com 

comments powered by Disqus
 
Top