«Бризгун» BAE Systems полюватиме на морські міни

«Бризгун» BAE Systems полюватиме на морські міни

Тварини, відомі як бризгуни, мають унікальну здатність – вони стріляють водою в повітря, щоб збити комах, а потім з’їсти їх. «Бризгун» або Archerfish ROV - пристрій з дистанційним управлінням, який розробляє компанії BAE Systems, дещо відрізняється принципом дії. Він знаходить морські міни, а потім підриває їх у воді за допомогою вибухового заряду.

Дана система була в стадії розробки протягом декількох років. Ще з 2003 року, коли ВМС США обрали концепцію для програми Airborne Mine Neutralization System (AMNS), яку почали розвивати з 2007 року. На даний момент, Департамент оборони США підписав з британською компанією BAE Systems $ 22-мільйонний контракт на виробництво і поставку Archerfish ROV для військово-морських сил.

На відміну від деяких інших підводних апаратів схожого принципу нейтралізації мін, Archerfish ROV може доставлятися до місця роботи не лише підводними човнами, а й і гелікоптерами. Принцип роботи Archerfish ROV полягає в тому, що після його спускання у воду, диспетчер дистанційно його занурює на необхідну глибину та використовує волокно-оптичний кабель для зв’язку. Використовуючи сонар і спеціальну камеру, оператор відслідковує міни і у випадку їх виявлення, стріляє в них вибуховим зарядом, який в свою чергу призводить до детонації. 

Прийняття на озброєння у ВМС США очікуються у вересні 2017 року.

Джерело: www.gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top