Невидимість нового 182-метрового есмінця типу «Замволт» стала проблемою для ВМС США

Невидимість нового 182-метрового есмінця типу «Замволт» стала проблемою для ВМС США

На реалізацію колосального проекту ВМС США по розробці нового есмінця «Замволт»пішло більше чотирьох років і близько $4 мільярдів. В результаті вдалось створити чи не найсучасніший есмінець – «Замволт», який із зими 2016 року проходить випробовування в океанічних водах.

В ході випробувань виявилось, що радіолокаційний профіль нового есмінця настільки малий, що інші судна мають ризик зіштовхнутись з ним. 182-метровий «Замволт» вагою 15 000 тон, на радарах інших суден ідентифікується як невеличкий 12-15-метровий риболовецький човен чи паром. В умовах секретних військових місій у ворожих акваторіях це є колосальною перевагою, проте у мирних водах це може стати причиною зіткнень з іншими човнами.


Досягнути такої неймовірної невидимості вдалось шляхом обнесення корпусу та надбудови судна радіопоглинаючим матеріалом товщиною приблизно в 1 дюйм та мінімізації виступаючих антен. За рахунок цього, а також через відсутність видимих сигнальних колон та відкритих орудних веж, «Замволт» має дуже футуристичний вигляд і відрізняється від есмінців класу «Арлі Бьорк».

Щоб вирішити проблему невидимості на радарах, «Замволт» планують оснастити висувними радіолокаційними відбивачами, які б діяли у мирних водах, а під час бойових операцій відбивачі знову ховались у корпус корабля.

Есмінець озброєний 20 універсальними пусковими установками типу Mk-57 із сумарним боєзапасом у 80 ракет, двома далекобійними 155-мм артилерійними установками і 30-мм зенітними гарматами, а спеціальна комплексна система «Advanced Gun System» здатна вразити ціль на відстані 72 милі.

На даний момент один есмінець класу «Замволт» перебуває в ході тестування, а інший – будується. В цілому ВМФ США планувало побудувати 32 есмінця типу «Замволт», але великі затрати на розробку змусили замовити у виробника всього три суди, останній з яких планують ввести до військового складу у 2018 році.
Джерело: www.geek.comwww.popularmechanics.com

comments powered by Disqus
 
Top