Сьогоднішній діоксид вуглецю завтра може стати бетоном!

Сьогоднішній діоксид вуглецю завтра може стати бетоном!

За словами дослідників з Каліфорнійського університету, викиди вуглецю продовжують рости і можуть загострити проблему глобального потепління. Тому людство повинне знайти спосіб зменшити їхню кількість. Збирання вуглецю за допомогою випромінювання є одним з рішень, проте досі актуальна проблема його зберігання. І якщо знайти гарне застосування назбираному з атмосфери матеріалу, то вдосконалення системи захисту від викидів стане лише питанням часу.

Перетворюючи вуглець у бетон, можна вирішити відразу дві проблеми. Сам процес виробництва бетону становить 5% усіх викидів вуглекислого газу. Але головною своєю мішенню, вчені вважають димові завіси і продукти горіння.      

Сировина, яку отримають внаслідок збирання має назву "CO2NCRETE". Для її виготовлення використовують 3D-принтери, і на даному етапі технологія активно розвивається.

Науковці спочатку зрозуміли, що уловлювання СО2, яка випромінюється під час кальцинації вапняка, є підходящим способом для отримання стійкого бетону. Після цього вони почали досліджувати як саме карбонізація Ca (OH) 2 (гідроксид кальцію) буде реагувати на вплив різних рідких і газових форм, а також надкритичного СО2.

Для своїх експериментів дослідники використовували 99 відсотковий діоксид вуглецю. Він був видобутий із резервуара під тиском 20 мПа і використовувався у всіх видах карбонізації.

Поки що матеріал виготовляється в лабораторних масштабах і з нього друкують крихітні конуси. Дж.Р. ДеШазо (J.R. DeShazo) з UCLA's говорить: «У нас є матеріальні докази того, що наші розробки дуже перспективні, але для подальшої роботи та розвитку, ми потребуємо процесу збільшення об’ємів виробництва. Після цього ми будемо думати як керувати виробництвом у комерційному руслі».     

У відео нижче розробники розповідають про те як вони створюють "CO2NCRETE".

джерело: gizmag.com 

comments powered by Disqus
 
Top