Ультразвук допоможе використовувати долоні в якості дисплея

Ультразвук допоможе використовувати долоні в якості дисплея

Тактильний зворотній зв’язок в сучасній електроніці дуже важливий. І розробники вже цікавляться, як цей процес відчуватиметься у пристроях майбутнього. Британські вчені пропонують використовувати долоні людини як інтерактивні дисплеї, за допомогою використання ультразвукових хвиль.

Ідея використання людської шкіри у якості дисплея не нова, але у зв’язку з розвитком та удосконаленням технологій, вона починає здаватися реальною, тому що люди у майбутньому будуть надавати перевагу використанню найбільш легкодоступних поверхонь для відображення інформації. 

Саме тому дослідники з Університету Сассекса працюють над поліпшенням нових ультразвукових технологій, додаючи можливість тактильного відчуття. Важливим є те, що вони прагнуть зробити це без використання додаткових механічних елементів. Таким чином вони прагнуть використовувати для графічного керування тильну сторону долоні.

Їхня система з назвою SkinHaptics побудована на масиві ультразвукових перетворювачів, котрі при кріпленні на тильній стороні руки, надсилають відчуття у внутрішню частину долоні. Як наслідок вони залишаються відкритими для відображення екрану.

За словами професора Шрірама Субраманьяна (Sriram Subramanian), нові технології натільних гаджетів, дозволяють робити їх меншими і більш зручними. Як приклад він наводить наступну ситуацію: «Уявіть, що ви рухаєтеся на велосипеді і бажаєте зменшити гучність музики на смарт-годиннику – для цього однозначно прийдеться зупинитися. Так що компанії-розробники вже дивляться на те, як розширити можливості портативних гаджетів.

Робочий прототип системи SkinHaptics ви можете побачити у відео нижче:

джерело: gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top