ВМС США випробовують безекіпажне судно ACTUV

ВМС США випробовують безекіпажне судно ACTUV

В 2010 році DARPA почав фінансувати проект по розробці протичовнового безекіпажного корабля - ACTUV, а 7 квітня 2016 року, відбувсь урочистий спуск човна на воду в гавані Портленду.

ACTUV – це безекіпажне роботизовано судно вагою 140 тонн та довжиною 132 фути. Складна система гідролокаторів дозволяє судну переслідувати підводні човни, виявляти торпеди, оцінювати рівень потенційної загрози, а також уникати малі об’єкти в морі. Максимальна швидкість, яку ACTUV продемонстрував під час першого плавання – 27 вузлів ( 50 км/год). Проте в DARPA зауважили, що ця швидкість є далеко не максимальною. Зібрану в морі інформацію ACTUV передаватиме у військовий центр управління або на розташовані неподалік судна військово-морського флоту.

Керівники проекту зазначають, що хоч відмовитись від класичного флоту неможливо,  безекіпажні судна зможуть використовуватись у найбільш небезпечних місіях. Також директором DARPA була висловлена думка, що у майбутньому основна частина флоту може складатися як із екіпажних, так і безекіпажних суден.

Суттєвою перевагою ACTUV є його низька вартість експлуатації. Так, по даним Міністерства оборони США, один день роботи такого судна обходиться від 15000 до  20000$. Вартість використання ACTUV – близько 684900 $ в день. Для порівняння, обслуговування авіаносцю типу «Німіц» - CVN-73 «Джордж Вашингтон» коштує близько 1 мільйону $ в день.

Наразі судно очікує дворічні випробовування у складі військо-морського флоту США. Тестування стартують влітку 2016 року у водах Сан-Дієго. Якщо все пройде добре, то ACTUV потрапить доскладу військово-морських сил США.

Джерело: www.businessinsider.com

comments powered by Disqus
 
Top