Легка металева піна перетворює бронебійні кулі в пил

Легка металева піна перетворює бронебійні кулі в пил

Композитні металеві піни (CMFs) досі є маловивченими матеріалами, проте вони подають великі надії. Минулого року дослідники адаптували ці матеріали, щоб зупиняти різні форми радіації і тепер та ж сама команда розробників запропонувала використовувати металеву піну від більш потужної загрози, як наслідок, бронебійна куля при ударі з матеріалом перетворюється просто в пил.

У своїй найпростішій формі, піна з металу відбувається шляхом барботажу газу через розплавлений метал, утворюючи пінисту суміш, яка потім встановлюється у якості полегшеної матриці. В результаті створюється матеріал, котрий пропонує більш легку альтернативу звичайному матеріалу, при цьому зберігаючи схожу міцність. 

Афсане Рабей (Afsaneh Rabiei), професор механічної та аерокосмічної інженерії в Університеті штату Північна Кароліна, в минулому році виробила екран з металевої піни, що може блокувати рентгенівські промені, а також різні форми гамма і нейтронного випромінювання. Це однозначно найкращій варіант на фоні нинішнього громіздкого захисту від аналогічних загроз.

Грунтуючись на своїй попередній роботі, Рабей приступила до створеня міцної броні. Щит складався з карбіду бору кераміки в якості поглинача ударної хвилі, з композиту металевої піни (CMF) у якості кульового кінетичного поглинача енергії, а також кевларових панелей. Для того, щоб перевірити його міцність, Рабей і її команда використала бронебійний патрон американського стандарту 7,62 х 63 мм.    

Афсане Рабей вважає, що результат її роботи забезпечити простий, та надійний захист. Серед інших потенційних областей застосування на найближчий час – це безпечне транспортування ядерних відходів.

Побачити руйнування кулі ви можете у відео нижче:

джерело: gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top