SpaceX здійснила успішну посадку ракети Falcon 9 на платформу в океані

SpaceX здійснила успішну посадку ракети Falcon 9 на платформу в океані

8 квітня, після багатьох безуспішних спроб, SpaceX вдалось здійснити першу успішну посадку багаторазової ракети-носія Falcon 9 на морську баржу.

О 23.43 за київським часом відбувся запуск Falcon 9, який мав доставити на Міжнародну космічну станцію корабель Dragon із вантажем для науковців, які працюють на орбіті.

До цього всі чотири спроби SpaceX посадити ракету на платформу були невдалі. Це досягнення являє собою великий крок в зниженні витрат та часу запуску виробничого циклу для програми Falcon 9.

Багаторазова технологія ракети Falcon 9 є великою перевагою для SpaceX, враховуючи зростаючу конкуренцію на ринку. Потенційні конкуренти з Airbus Safran Launchers розробили Ariane 6, проте дана ракета не передбачатиме повторне використання. Ariane 6 буде доступна в двох конфігураціях, які відрізнятимуться силою тяжіння під час відриву від землі - Ariane 62 матиме 8000 kH, а Ariane 64 – 15000 kH. Чим більша сила тяги, тим більше корисного вантажу ракета зможе транспортувати на орбіту.

Airbus Safran Launchers планують, що Ariane 6 складе серйозну конкуренцію Falcon 9, сила тяги якої становить всього 6806 kH. В кінці цього року SpaceX планує запуск Falcon 9 Heavy, який матиме дев’ять двигунів і силу тяги 20418 kH на рівні моря.

Джерело: www.gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top