Нові розробки у сфері сонячних батарей дозволять генерувати енергію з дощу

Нові розробки у сфері сонячних батарей дозволять генерувати енергію з дощу

Відкритий в 2004 році матеріал «Графен», за який його відкривачі отримали Нобелівську премію, все більше показує свій потенціал в удосконаленні та підвищенні ефективності фотоелектричних елементів.

На даний момент команда китайських вчених займається розробкою нових сонячних батарей на основі графену, які синтезуватимуть енергію у дощову похмуру погоду, у яку звичайні сонячні панелі працюють неефективно.

Одним із найбільш вражаючих властивостей графена є його провідність, що дозволяє електронам вільно переміщатися по всій його поверхні. Розміщуючи графен у водяному розчині, він отримує здатність зв’язувати пару позитивно заряджених іонів з парою негативно заряджених електронів в кислотно-лужному розчині Льюіса. Така властивість графену надихнула команду вчених розробити сонячні батареї, які виробляють електрику не лише від сонця, але і від дощових крапель.

Дощова вода, на відміну від звичайної, містить велику кількість мінеральних солей, які розщеплюються на позитивно та негативно заряджені іони. Коли вода входить в контакт з графеном, позитивні іони зв’язуються з електронами на поверхні графену. Таким чином, різність потенціалів між двома шарами достатньо велика для того, щоб генерувати струм і електричну напругу.

Лабораторні тести із використанням дощової води підтвердили цю теорію. Прототип «елементів» Гретцеля, до яких було прикріплено тоненьку плівку графена, було протестовано із солонуватою водою, яка імітує дощову. Такій конструкції вдалося згенерувати сотні мікровольт і досягнути  ефективності сонячної батареї в розмірі 6,5 %. Вчені припускають, що подальші дослідження дозволять зробити цей процес більш ефективним та створити сонячні батареї, які генеруватимуть електрику в будь-яку погоду.

Джерело: www.gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top