Nest зупиняє роботу розумного хаба для дому Revolv

Nest зупиняє роботу розумного хаба для дому Revolv

Неочікувано для всіх, компанія Nest оголосила, що з 15 травня 2016 року повністю ліквідує свій напрямок Revolv. Даний напрямок займався розробкою розумного хабу для дому з такою ж назвою – Revolv. Гаджет працював із більшістю домашньої техніки та керувався мобільним додатком.

Після того, як Nest зробила офіційне оголошення на своєму сайті про закриття Revolv, який вона придбала два роки назад як окрему компанію, на неї звідусіль посипалась критика. Інформація про закриття напрямку з’явилась ще в лютому, проте в Nest не акцентували на цьому увагу та не сповістили всіх своїх клієнтів, що і викликало невдоволення з боку користувачів хаба. Nest перестане займатись розробкою та підтримкою хаба, діючі пристрої відключать від свого API, дані користувачів Revolv та їх аккаунти будуть видалені.

З моменту свого заснування стартап привернув більше 7 мільйонів інвестицій. Але в жовтні 2014 року, компанія Revolv перестала продавати свій однойменний розумний хаб для дому, коли компанія Nest придбала її. Тим не менш, команда Revolv зберегла свій продукт та мобільний додаток.

Вчинок компанії порушив дуже актуальне питання сьогодення про підтримку розумних гаджетів для дому. Так як переважно ці пристрої дорогі і випускаються невеликими компаніями, які в будь-який момент можуть відмовитись від їх обслуговування, коли отримають перспективу розробляти більш масштабні продукти. Один із інвесторів проекту, Арло Гілберт, дуже різко прокоментував дану ситуацію, порівнявши хаб з пустою банкою з-під хумусу. «Nest просто послала всіх людей, які вірили в продукт. У компанії є моя електронна пошта, але єдиний спосіб для покупця дізнатись, що незабаром його гаджет перестане працювати – зайти на сайт Revolv». Також інвестор підняв питання про майбутнє інтернет-пристроїв. «Чи покладе кінець епоха інтернет-речей поняттю  приватної власності? Чи повинні ми купувати навмисно не довговічні речі?

З 15 травня 2016 року розумний хаб Revolv перестає повністю функціонувати. Як пишеться на сайті Revolv: «Додаток Revolv не буде відкриватися і хаб не буде працювати». Про свої подальші плани в Nest нічого не сказали. Своїм користувачам компанія Nest планує виплатити компенсацію в розмірі вартості пристрою – 300$.

Джерело: www.theverge.com

comments powered by Disqus
 
Top