Огляд бездротового маршрутизатора TP-LINK Archer C50: відмінний дводіапазонний роутер

Огляд бездротового маршрутизатора TP-LINK Archer C50: відмінний дводіапазонний роутер

Wi-Fi-маршрутизатор стали такими ж невід’ємними пристроями у домі, як і телевізор, комп’ютер, ноутбук та мобільний телефон. А все тому що юзери звикли мати змогу отримувати доступ до мережі Інтернет з будь-якого куточка свого дому, не прив’язуючись до одного місця. І в цьому огляді ми дізнаємося чи зможе TP-LINK Archer C50 задовольнити потреби сучасного користувача.

Комплектація

У коробці, крім самого роутера, є диск з ПО для налаштування, інструкція, кабель Ethernet для налаштування, а також адаптер живлення.

Зовнішній вигляд

TP-LINLK Archer C50 виглядає доволі стильно, тому може стати гармонічною частиною домашнього інтер’єру. Корпус вироблений з глянцевого пластику темно-синього кольору.

На верхній поверхні корпусу роутера є два вирізи, що на перший погляд здаються декоративними. Проте, якщо більш детально їх розглянути, то можна побачити мініатюрні роз’єми системи охолодження маршрутизатора. Також на цій поверхні видніється й логотип виробника.

На лицьовій частині пристрою традиційно розміщенні світлодіодні індикатори.

Знизу є наклейка з специфікаціями та інформацією для налаштування. Також вентиляційні отвори розташовані і тут, разом з пазами для кріплення на стінку.

На задній грані розташувалися інтерфейси, серед яких є порт WAN, чотири порти Ethernet, роз’єм USB і гніздо для адаптеру живлення. Також на цій грані є елементи керування.

Дещо вибиваються із кольорової композиції антени сірого кольору. Зате вони дуже добре фіксуються і без проблем приймають будь-яке положення.

Функціонал та інтерфейс

Особливістю моделі є можливість одночасно працювати у двох діапазонах: 2,4 ГГц і 5 ГГц, тобто роутер працює зі стандартами Wi-Fi 802.11 а/b/g/n/ac. Таким чином перед користувачем з’являється вибір між високошвидкісними каналами. Використовуючи передачу даних по Wi-Fi на частоті 2,4 ГГц можна досягти швидкості передачі даних до 300 Мбіт/с, в той час як на частоті 5 ГГц швидкість може досягати 867 Мбіт/с. Таким чином сукупна швидкість досягає до 1,2 Гбіт/с і можна сказати що для пристрою середнього цінового діапазону це пристойний рівень.

Забезпечує роботу пристрою на частоті 2,4 ГГц процесор MediaTek MT7620A з частотою 580 МГц з 64 МБ оперативної пам’яті. Також є 8 МБ вбудованої пам’яті для оновлення програмного забезпечення. За частоту 5 ГГц відповідальний чип MediaTek MT7612EN.

  

   

Під час тестування роутер видавав через Wi-Fi швидкість 60-70 Мбіт/с, а враховуючи перевантаженість робочої мережі – це дуже непоганий показник.

Інтерфейс TP-LINK Archer C50 типовий для пристроїв компанії. У ньому є три колонки: перша – це список пунктів і підпунктів меню, друга показує вміст вибраного пункту, а третя є інформаційною і виступає довідкою для користувача. 

Продуктивність

TP-LINK Archer C50 показує досить непогані результати. Протягом усього дня тестування до роутера було підключено більше п’яти пристроїв – і це не як не сказалося на високій продуктивності роутера.

Також наявність USB 2.0 дозволила використовувати підключену до девайсу флешку як мережевий накопичувач. Швидкість запису і читання по мережі відбувалося в діапазоні від 7 до 9 Мбіт/с.

Враження

TP-LINK Archer C50 стане вдалим вибором як для дому, так і для невеликого офісу. Зручний у використанні, він зможе задовольнити як і звичайних, так і вимогливих користувачів завдяки наявності частоти 5 ГГц і USB роз’єму для створення мережевого сховища.

ОСОБЛИВОСТІ:

• Стильний дизайн •

• Наявність роз’єму USB •

• Можливість працювати на частоті 5 ГГц •

 

СПЕЦИФІКАЦІЇ:

  • Модель TP-LINK Archer C50
  • Стандарт IEEE 802.11 а/b/g/n/ac
  • Діапазон частот 2,4 ГГц, 5 ГГц
  • Швидкість до 300 Мбит/с
  • Антени 2 х зовнішні, незнімні
  • Шифрування 64/128/152-bit WEP / WPA / WPA2,WPA-PSK / WPA2-PSK
  • Порти 1x 10/100 Ethernet, 4х 10/100 WAN, 1 х USB 2.0
  • Питание DC 12В/1,5A
  • Розміри 18,29 x 12,35 x 3,2 см     

 

comments powered by Disqus
 
Top