Ford займається розробкою нової системи фар, що не буде засліплювати водіїв

Ford займається розробкою нової системи фар, що не буде засліплювати водіїв

Технологія, котра допоможе не засліплювати водіїв зустрічної смуги назвали Glare-Free Highbeam. Функціонування системи відбувається в зв’язці з адаптивними світлодіодними фарами. Як наслідок, відбувається зміна напрямку світла і його інтенсивності. На процес роботи впливає кут повороту, дистанція з іншими машинами, природне освітлення і швидкість.

Glare-Free Highbeam використовує встановлену на лобовому склі камеру. В темний час доби вона реагує на фари ззаду машин та на зустрічні автомобілі на відстані до 800 метрів.

Система має можливість автоматично перенаправляти промені фар дальнього світла під час наближення до інших автомобілів. Після того як машини роз’їжджаються, фари повертаються на колишні налаштування. 

Дослідження допомогли зрозуміти розробникам Ford, що саме така функція необхідна водіям, так як через побоювання осліпити зустрічні машини, водії можуть взагалі відмовлятися від дальнього світла.

Мінівени S-Max і Galaxy отримали функцію Glare-Free Highbeam в першу чергу. Пізніше вона стане доступною для кросовера Edge, а згодом технологія дістанеться менш габаритним моделям.

Джерело: gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top