Вибір сковороди. Кераміка vs тефлон

Вибір сковороди. Кераміка vs тефлон

Вибір сковороди . Щоб була з антипригарним покриттям, безпечна , екологічна і зручна. Всі ми знаємо , що на ринку зараз продаються сковорідки з керамічним і тефлоновим покриттям. Так от, донедавна, безумовним лідером ( бо був єдиний) в покритті сковорідок був тефлон. Тефлон це рекламна назва фторпласту , унікальної пластмаси , яку в 1939 році зовсім випадково винайшов Рой Планкетт. Її унікальність полягає в прийнятній міцності і високій степені ковзання, також не чутливість до взаємодії з кислотами і лугами. Для споживачів безумовною перевагою є антипригарна властивість тефлону . Не потрібно використовувати олію , їжа не пригорить. Недоліки теж є в тефлонового покриття. Як і усі пластмаси , тефлон все ж чутливий до механічних пошкоджень , при температурі вище 260 градусів виділяє досить шкідливі речовини. Тривалість терміну служби посуду з тефлону 2-3 роки.

Недавно в тефлону з’явився серйозний конкурент,  керамічне антипригарне покриття. Хоча про таку властивість кераміки було відомо ще з сорокових років, використовувати її почали порівняно недавно. Зазначимо , що сковорода виготовлена зовсім не з тієї кераміки , що вази чи глечики. Керамічне антипригарне покриття , це спеціальний золь-гель, що відрізняється довговічністю і екологічною безпекою. До переваг кераміки відноситься те , що антипригарна властивість аналогічна тефлоновій, матеріал є екологічно чистим, при виготовлені не використовують хімічних речовин. Кераміку виготовляють на водній основі і тому навіть при високій температурі , після довгого терміну навіть   з пошкодженнями поверхні не будуть виділятись шкідливі речовини. Термостійкість  кераміки вища ніж в тефлону і тому керамічний посуд можна використовувати в духовці. З температурою до 450 градусів посуд не буде деформуватися. До недоліків відносимо те, що кераміка дуже чутлива до лужного середовища і тому не рекомендується мити такі  сковорідки  агресивними побутовими миючими засобами такими як для чистки духовок  наприклад.

Так – от,  у Lamart є сковорідки саме з керамічним покриттям, як ця наприклад: сковорода з керамічним покриттям Lamart K2870GB, чи багато інших.

comments powered by Disqus
 
Top