Курки з ногою динозавра – тепер це реальність!

Курки з ногою динозавра – тепер це реальність!

Вчені з Чилійського університету завдяки генетичним маніпуляціям відтворили у дорослої курки риси ноги динозавра. Для цього процесу потребувалося не тільки додавання нових генів, а й віднімання наявних.

Справа в тому, що курки мають в ногах особливу малу гомілкову кістку. Зовні вона схожа на булавку і її розмір менше, ніж у предків птиць. Також вона ніяким чином не пов’язана з кістками в нозі. Вченим вдалося зрозуміти, що придушення впливу гена IHH (Indian hedgehog homolog) відповідаючого за ріст кісток, призводить до розвитку повноцінної малої гомілкової кісточки. Вона, до того ж, виростає приєднаною до щиколотки. Результатом стала наближена анатомія ніг птаха до анатомії хижих динозаврів.

У предків птиць та динозаврів велика та мала гомілкові кістки були схожих розмірів і з’єднувалися разом. Проте мала кістка через відсутність необхідності, зменшилася і перестала з’єднуватися з іншими кістками. Цей факт з’ясували ще у ХІХ столітті – спочатку у ембріонів птиці кістки з’являються однаковими, а потім одна відстає у розвитку.

Вчені запевнюють, що не прагнуть виростити динозавра в лабораторії. Їхні експерименти, за словами головного спеціаліста проекту Александра Вагаса, відбуваються для підтвердження гіпотез. Вчені вивчили зростання та розвиток птахів, а також спільності між динозаврами та птахами. Таким чином це породжує гіпотези, що стосуються напрямку еволюції, які вони можуть перевірити в лабораторних умовах.

Хоча уже навіть на даний момент уже існує багато фантастичних романів і фільмів на тему, щоб було, якби динозаври жили разом з людьми. 

джерело: extremetech.com

comments powered by Disqus
 
Top