Що таке оптична стабілізація зображення і чи потрібна вона у смартфоні?

Що таке оптична стабілізація зображення і чи потрібна вона у смартфоні?

Камери у смартфонах мають постійну тенденцію вдосконалюватися. Зараз модулі смартфонів набувають преміальні функції, котрі були доступні раніше лише високому класу камер. Оптична стабілізація зображення (OIS) є гарним прикладом – вона робить зображення більш чітким та плавним. У цьому матеріалі ми дізнаємось більш детально що це за функція і як вона працює, а ви зрозумієте наскільки вона буде потрібна у вашому наступному смартфоні.

Вперше функція оптичної стабілізації зображення з’явилася з середини 90-х років у комерційних пристроях, таких як компактні фотокамери та у дзеркальних об'єктивах. Завдяки їй користувачі отримали можливість знімати більш якісні фотографії без використання штативу. OIS працює шляхом переміщення оптичних елементів, щоб протидіяти тремтінні камери і тим самим зменшуючи розмиття зображення.

Згодом, через двадцять років, ця функція дісталася і до флагманських смартфонів. Оскільки сенсори у сучасних мобільних девайсах значно менше, ніж в традиційних камерах, потрібні певні зусилля, щоб отримати достатню кількість світла в несприятливих умовах.

Під час роботи камера визначає переміщення смартфону за допомогою спеціальних датчиків (гіроскопів і обчислювачів), і спрямовує рух лінзи, щоб протидіяти зовнішнім факторам. Лінзи переміщуються з боку в бік або ж вгору і вниз. Є також й цифрова стабілізація, вона використовує програмне забезпечення для того, щоб знизити вплив рухів.

Та незважаючи на свої особливості, IOS не може нічого вдіяти, якщо об’єкт рухається занадто швидко, щоб його зафіксувати. Функція може покращувати зображення тільки у разі тремтіння руки якою ви зніматимете. З цього випливають однозначні переваги оптичної стабілізації зображення під час відеозапису. Звичайно ж згладити відео можливо у різноманітних відеоредакторах, проте це займе досить багато часу і цілком можливо, що необхідний  результат так і не буде отримано.

OIS потребує збільшений модуль камери, тому на даний момент він зустрічається у великих смартфонах. Серед таких прикладів за останній час є  Samsung Galaxy S7 і S7 Edge та LG G5. Цікаво ще й те, що великі iPhone 6 Plus і 6s Plus мають у своєму арсеналі OIS, в той час як на моделях звичайного розміру ця фішка відсутня. Ймовірно, що виною цьому факту є невеликий розмір звичайних iPhone.

Цікавий ще й є те, що виробники камер вказують на своїх продуктах рівні еквівалентні швидкості спрацювання затвору. Таким чином у покупців камер є можливість порівнювати на відміну від покупців смартфонів. Виробники останніх здається не хочуть повторювати подібний досвід і просто зазначають лише наявність або ж відсутність OIS у своєму пристрої. 

джерело: gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top