Нова розробка вчених дозволить знаходитися дронам у повітрі більше години, а смартфонам тримати заряд тиждень

Нова розробка вчених дозволить знаходитися дронам у повітрі більше години, а смартфонам тримати заряд тиждень

Дрони останнім часом використовуються у багатьох сферах життя: від доставки посилок до рятувально-пошукових операцій. Проте їх обмежений час польоту не дозволяє їм долати великі відстані або залишатися на тривалий час у польових умовах. Просте збільшення об’єму батареї може вплинути на характеристики маневреності під час польоту і знижує корисне навантаження, котре підтримує безпілотник.

Задля вирішення цієї проблеми дослідники з Пхоханського університету науки і технологій (POSTECH) професор Кюн Мін Чой і студент Кун Джунг Кім винайшли мініатюрний паливний елемент. Винахідники стверджують, що їх розробка може протримати у повітрі не тільки дрона у небі більше години. Її цілком можливо застосовувати для живлення як у смартфонах, так і в автомобілях вже в недалекому майбутньому.

Таким чином використання нових твердоокисних паливних елементів ТОТЕ зможе замінити літій-іонні акумулятори.  Новий елемент перетворює водень в електрику за допомогою киснево-іонного переміщення в паливний електрод через електроліт оксиду.

Вірогідно, що з часом користувачі сучасних гаджетів зможуть забути про щоденну зарядку своїх пристроїв. 

джерело: gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top