Новий переносний зенітний комплекс SkyWall захищатиме повітряний простір від дронів-порушників

Новий переносний зенітний комплекс SkyWall захищатиме повітряний простір від дронів-порушників

Квадрокоптерів з кожним днем стає все більше й більше. І якщо в Україні дані девайси поки що не стали масовими, то у Британії нашестя дронів починає створювати проблеми. Ці, здавалося б, невинні іграшки літають там, де їх взагалі не повинно бути і таким чином порушують повітряний простір, перебуваючи на периметрі приватних територій.

Також переміщення користувацьких дронів часто супроводжується нелегальною відео- та фотозйомкою без дозволу власників об’єктів, що потрапляють до об’єктивів, та звичайних перехожих.

Задля вирішення проблеми вже приймаються різноманітні міри проти подібних порушень як на технологічному так і на законодавчому рівні. Зважаючи на нові загрози, група вчених з OpenWorks Engineering винайшла переносний зенітний комплекс SkyWall вагою в десять кілограмів. Вона покликана вирішити проблему з дронами-порушниками і стріляє капсулами з сіткою.

SkyWall спрацьовує використовуючи силу стиснутого повітря і може знешкодити квадрокоптер навіть на висоті до 100 метрів. В неї вбудований «розумний» приціл, тому противодронна система може визначити швидкість, траєкторію дрона і відстань до нього. Стрілку потрібно лише натиснути на гачок. Після підльоту капсули до цілі, вбудована сітка вистрілює у порушника та знашкоджує його. Також треба відмітити автоматично спрацьовуючий парашут, який забезпечує м’яку посадку зашкодженому пристрою.

Чи практичним буде такий засіб боротьби з дронами в реальних ситуаціях? Це поки що це відкрите питання, так як гармата по-перше важка, а по-друге, якщо дрон буде летіти зигзагами, то в нього буде досить важко влучити. 

джерело: gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top