DARPA розробила концепт безпілотних літаків вертикального зльоту та посадки X-Plane

DARPA розробила концепт безпілотних літаків вертикального зльоту та посадки X-Plane

Агентство передових оборонних дослідницьких проектів Міністерства оборони США представило концепт експериментального безпілотного літака X-Plane з можливістю вертикального зльоту та посадки.

Літаки вертикального зльоту та посадки в тій чи іншій формі відомі вже понад століття, проте навіть найкращі з них мали низький коефіцієнт корисної дії та не відрізнялися стабільністю та швидкістю роботи порівняно з традиційними повітряними суднами.

Програма X-Plane розробки DAPRA направлена на вирішення недоліків літаків такого типу та їх удосконалення шляхом розробки модульної конструкції.

Основна мета – розробка літака, який зможе досягати максимальної швидкості від 555 до 740 км/год, матиме збільшений ККД - 75% на противагу нинішнім 60% та покращені показники співвідношення підйомної сили до лобового опору з 5 - 6 до 10 та корисного вантажу не менше ніж на 40%.

Розробка даних літаків проходитиме в три етапи, останні два з яких реалізовуватиме американська компанія Aurora Flight Sciences Corporation. Експериментальний літак матиме два великі задні крила та два невеликі елементи повздовжнього управління. Вони складатимуться з секцій з  24 канальними вентиляторами – по три у кожному елементі повздовжнього управління та дев’ять інтегрованих у кожне крило.  Під час зльоту та посадки крила розвертатимуться. Призводити 24 ротори до руху буде електричний двигун, який використовується у модернізованій версії конвертоплану V-22 Osprey на 4000 кінських сил та 3 МВт.

Для управління таким механізмом літаки X-Plane матимуть систему розподілення живлення для декількох блоків роторів. Коробка передач для управління не передбачена, тому система управління польотом сама змінюватиме направлення для кожного вентилятора незалежно для підвищення ефективності, а також для переходу від вертикального польоту до горизонтального і навпаки.

Як повідомляє DARPA, такі літаки не будуть масово випускатися у найближчі роки, а перші випробування заплановані на літо 2018 року. Також Агентство зазначає, що технологія літаків X-Plane  підходить і для пілотованих літаків.

Джерело: www.gizmag.com

 

comments powered by Disqus
 
Top