У новому оборонному бюджеті США передбачені кошти на мікродрони, літаки «Арсенал» та новітні рейкотрони

У новому оборонному бюджеті США передбачені кошти на мікродрони, літаки «Арсенал» та новітні рейкотрони

Концепція літака-арсеналу була найяскравішою серед ідей озброєнь і військової техніки, котру Картер представив у своєму виступі в Економічному клубі Вашингтону у попередньому перегляді 583-мільярдного бюджету на 2017 рік. Але мова зайшла й за інші перспективні системи озброєння, які на думку американських спеціалістів зможуть вивести можливості військових на новий рівень.

Міністр оброни США відкрив суспільству свої плани щодо використання оборонного бюджету і розповів про літак-арсенал. Поки що невідомо як він буде виглядати, проте ясно, що він буде побудований на платформі вже існуючих літаків, наприклад стратегічного бомбардувальника В-52.

Літак-арсенал буде функціонувати як великий повітряний бункер, котрий працюватиме разом з винищувачами п’ятого покоління F-35, які діятимуть у якості переднього датчика і вузлів наведення, створюючи таким чином нові можливості для військових операцій. У майбутньому він може керуватися як пілотом, так і дистанційно.

Інший проект будується на використанні мікро-камер, таких самих як у в сучасних смартфонах. Вони будуть застосовуватися на бомбах малого діаметру, щоб збільшити їх точність. Розробляється й проект автономних транспортних засобів для подолання шляху на ділянках різної складності. Для роботи у повітрі розроблені рухливі та маневрені мікродрони, які повинні вести розвідку під час бою.

Також треба виділити нові кораблі з автономним керуванням, які зможуть працювати разом для виконання різноманітних місій: від оборону флоту до оборони островів, не наражаючи на небезпеку моряків.

Ще однією з концепцій стала використання рейкотронів, які в першу чергу планують інтегрувати в систему озброєння кораблів нового покоління Zumwalt.

Перевагою нового озброєння окрім великої потужності стала й вартість , так як один постріл рельсотрона коштує приблизно 25000 $ , якщо одна крилата ракета варта не менше одного мільйона доларів.  Також планується використовувати цю систему для модернізації самохідних гаубиць M109A6 Paladin.

 

джерело: military.com

comments powered by Disqus
 
Top