Американські наукові розробили апарат для захисту мозку від травмування під час струсу

Американські наукові розробили апарат для захисту мозку від травмування під час струсу

Нова розробка убезпечить мозок від струсу під час ударів та травмувань. Як пояснюють розробники, звичайний шлем, який використовується для захисту від черепно-мозкових травм, не є ефективним протектором, так як він лише поглинає енергію поштовху.

Нова розробка, яка запобігатиме пошкоджень мозку – це спеціальний апарат у вигляді кольє, який надягатиметься на шию. Ідея даного апарату належить команді американських лікарів та науковців, на чолі з доктором Грегорі Майером, а розробила пристрій компанія Q30 Innovations.

Принцип дії апарату полягає у постійному помірному тиску, який кольє чинить на шийну зону. В свою чергу, підвищений тиск збільшує об’єм крові у венах і мозок збільшується, та займає більше місця всередині черепа. Таким чином, під час удару мозок не має простору для руху і тому не травмується.


За результатами двох досліджень, використання даного апарату скоротило кількість травмувань головного мозку під час типового струсу на 83%.

Ліцензія на технологію належить компанії Performance Sports Group, яка зараз займається проведенням подальших досліджень. Якщо апарат отримає ліцензію, то придбати його можна буде в США вже через рік.

Джерело: www.gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top