Новий патент американських військових зможе викорінити поняття «сліпа куля»

Новий патент американських військових зможе викорінити поняття «сліпа куля»

Американські військові спроектували і запатентували кулі, що можуть значно знизити ймовірність ураження звичайних людей у перестрілках. Кулі оснащені спеціальним зарядом, через який вони можуть самоліквідуватися після подолання певної відстані. Задля спрацювання цього механізму, задається певний проміжок часу перед детонацією самої кулі, після нього вона втрачає боєздатність.

Відповідно до патенту, нова куля має запал уповільненої дії і камеру з невеликим пороховим зарядом. Після вистрілу порох у гільзі підпалює запал, котрий у свою чергу тліє під час польоту. Після цього реактивні гази проходять по каналу запала і формують реактивну струмінь.

За словами розробників цей процес порушує аеродинамічність кулі і вона миттєво падає. Дистанцію у нових кулях можна задати шляхом часу затраченого на тління запалу. Реальних випробувань розробники все ще не проводили, проте використовували у своїй роботі комп’ютерне моделювання для куль типу M8 и M33 12,7-міліметрового калібру.

Воєнні вважають, що така технологія може використовуватися практично в будь-яких видах боєприпасів: від калібру 5,56 міліметрів до артилерійських снарядів 155 міліметрів. Проте досі невідомо наскільки така можливість буде практичною для військових у гарячих точках в умовах реальних бойових дій. 

джерело: gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top