NASA хоче воскресити проект надзвукових літаків «Х-planes»

NASA хоче воскресити проект надзвукових літаків «Х-planes»

Розквіт американської післявоєнної авіації пов'язаний з літаками «Х-planes» та представлений такими відомими льотчиками-випробовувачами як Чак Йегер, який подолав звуковий бар’єр на літаку Х-1.

В рамках 10-річного плану, запропонованого адміністрацією президента Барака Обами,  у програмі нової авіаційної аеронавтики, NASA хоче відродити проект «X-planes» для створення нових, екологічно безпечних технологій польоту. Кошти на це будуть спрямовані з федерального бюджету.

Перші польоти літаків типу «X-plane» очікуватимуться в 2020 році. За даними NASA, призначатимуться літаки для тестування більш досконалих та тихих двигунів, тихіших шасі та механізмів закрилків. За попередніми оцінками такі технології збережуть для авіаційної промисловості США $ 225 мільярдів доларів протягом 25 років.

Нові надзвукові літаки матимуть інакші конструкції та спеціально розроблені крила для дозвукового польоту. Літак приводитиметься в дію за допомогою групи невеликих електродвигунів та матиме змогу літати зі швидкістю транспорту комерційного напрямку. Серед інших конструктивних особливостей – подвійний фюзеляж, дуже довгі і вузькі крила та двигуни, які встановлені всередині літаків.

Також NASA заявляє, що проект «X-planes» також включатиме і цивільні надзвукові літаки. Бізнес-літаки такого типу не лише літатимуть швидше, ніж швидкість звуку, але і працюватимуть на біопаливі.

Новий план NASA сприятиме спробі покращити повітряний рух не лише за рахунок скорочення витрат пального, але і зменшуючи шум від зльоту та посадки.  Нові технології матимуть великий потенціал, роблячи авіацію ще швидшою, безпечнішою та дешевшою.

Джерело: www.gizmag.com

comments powered by Disqus
 
Top