Огляд відеореєстратора ASUS Reco Classic: безпека понад усе

Огляд відеореєстратора ASUS Reco Classic: безпека понад усе

У когось компанія ASUS асоціюється з ноутбуками, смартфонами, різноманітними комп’ютерними компонентами, мережевим обладнанням та іншою технікою. Але для багатьох інформація про те, що компанія займається виробництвом відеореєстраторів, може стати несподіванкою. І наскільки вона є приємною, ми зараз перевіримо.

ASUS Reco Classic позиціонується як функіональний автомобільний реєстратор. В його розпоряджені є ширококутний об’єктив з діафрагмою f/2.0 та камера,що записує відео у Full HD якості. Також є можливість підключення зовнішнього GPS-модуля. А наявність HDR (Height Dynamic Range) дозволяє отримати якісне відео навіть у темний час доби.

Комплектація

Більшість відереєстраторів вже з коробки комплектуються усім необхідним обладнанням для використання. І Reco Classic не став виключенням.

Тут є зарядний автомобільний пристрій, який подає живлення від «прикурювача», кронштейн на присосці з вбудованим GPS-модулем, звичайний кронштейн на основі скотчу 3М, комлект з фіксаторів для кабелю подачі живлення, інструкція з експлуатації пристрою і карта microSD на 8 Гб 10-го класу.

Нажаль, виробник, незважаючи на те, що відеореєстратор високого класу, не додав до цьго набору кабелі mini USB та mini HDMI. Проте знайти дані аксесуари не є проблемою, так як вони досить поширені. 

Зовнішній вигляд

На відміну від більшості камер для автомобілістів, Reco Classic має вертикальну форму. Розміри мініатюрні: довжина складає 95 мм, ширина – 65 мм, а максимальна товщина – 35 мм.

Матеріалом корпусу є товстий матовий пластик чорного кольору. Бічні грані шорсткі, тому пристрій зручно тримати у руці під час кріплення до кранштейну. Незважаючи на міцний зовнішній вигляд, вага теж невелика – всього 70 г.

Зовні девайс від ASUS відрізняється від інших пристроїв цього класу стильним дизайном. Поглянувши на нього з тильної сторони, можна помітити великий модуль камери, що виступає з корпусу. На металевій пластинці, навколо лінзи, зазначені характеристики. Доречі, лінза не виходить за межі корпусу і це плюс на користь захищенності пристрою – у разі падіння ймовірність пошкодження значно менша.

На лицьовій стороні в першу чергу можна помітити невеликий кольоровий дисплей в два дюйми. Звичайно, на ринку існує багато відероєстраторів з більшим і якіснішим екраном, проте чи є параметри екрану перешочерговим параметром, за котрим обирається пристрій? Думаю що ні, тому що найкраще розгледіти відеозапис високої якості вийде тільки на моніторі комп’ютера або телевізорі. Дисплей виступає більшою мірою у ролі помічника у навігації по функціоналу пристрою і є лише допоміжним засобом для відображення знятого відео.

Під дисплеєм розташовані п’ять механічних кнопок для керування, серед них також копка вмикання і вимикання. А зверху облаштувались мірофон, решітка динаміку та LED індикатор. На верхній грані розташований роз’єм для кріплення кронштейну.

Знизу є наліпка з назвою моделі, серійним номером і потребами електоживлення задля роботи пристрою. Щодо останнього пункту, відеореєстратор не має влаштованного акумулятора. Звідси й випливає маленька вага та певні незручності, через відсутність можливості відеозйомки, наприклад, на парковці.

На лівій грані є відкритий слот для карти пам’яті формату microSD. Цікавим є той факт, що відеореєстратор підтримує microSD до 64 Гб. Досить великий і зручний обсяг, щоб не переживати за нестачу вільного місця.

На правій грані є три роз’єми: два mini USB, один з яких відповідає за живлення, а інший влаштований для підключення зовнішнього GPS-модулю, і mini HDMI для виведення зображення напряму на экран телевізора або монітору.

Керування списком відеозаписів відбувається за допомогою кнопок відеореєстратора.

Функціонал

140-градусний ширококутний об’єктив може записувати відео в трьох режимах: Full HD (1920x1080) з частотою 30 к/с, а також HD (1280x720) з 60 к/с і 30 к/с. За кодування відповідає H.264, а вихідний файл отримуємо у форматі MOV. Нажаль, фотозйомка не передбачена, проте відео супроводжується звуком непоганої якості, хоч і з максимальним бітрейдом до 64 Кбіт/с, формату ACC.

HDR у світлий час доби несуттєво покращує відео. Все змінюється в сутінках та вночі. Дорогу, як і машини, видно чітко і на записах не виникає проблем з кодуванням відео. Пристрій добре оброблює яскраве світло зустрічних машин і ліхтарів, при цьому не втрачаючи виразність об`єктів в об`єктиві. 

 

Зовнішній GPS-модуль надсилає до відеореєстратора координати поточного перебування машини. А за допомогою спеціального програмного забезпечення можна синхронно дивитися відеозапис і напрямок руху автомобіля в Google Maps.

Увімкнення запису відбувається автоматично та вручну.  Також зйомку самостійно вмикається у разі зіткнення або аварійної ситуації. Тобто під час різкого гальмування, заносу, обертання автомобіля або ж раптової зміни напрямку.

Вищевказані функції не можна назвати унікальними, так як вони реалізовані й в моделях інших виробників. Та все ж знайшлися в ASUS Reco Classic дійсно преміальні фішки.

Перша з них LDWS – система контролю виходу за обмежувальну лінію. Рішення досить цікаве і незвичайне. Користуватися ним зручну під час довгих подорожей між містами. Ця функція допоможе втомленим або ж починаючим водіям зосередитися на дорозі. Зовсім інша картина виникає у місті. Відеореєстратор досить активно реагує на переміщення машини між лініями. До того ж відсутня можливість налаштування чутливості цієї функції: тільки увімкнення та вимикання.

Друга преміальна фішка – FCWS. Це система, яка слідкує за дистанцією між власним і переднім автомобілями та попереджає про можливість зіткнення. І знову ж виникає схожа ситуація як і з LDWS – під час далекої подорожі, функція має сенс і допомагає водієві не втрачати пильність. Та в умовах водіння у місті, FCWS більше відволікає, ніж допомагає.

 

Функції дійсно цікаві, але їм не вистачає налаштувань чутливості. Саме через це їх використання далеко не завжди зручне і необхідне.

ASUS Reco Classic – практичний відеореєстратор на який можна розраховувати. Надзвичайно потужний, він здатен працювати з великими об’ємами пам’яті і знімати відео високої роздільної здатності. І якщо не можна сказати, що якість відеозйомки є революційною у світлий час доби, то відео отримане вночі відрізняється якістю і чіткістю деталей.

Наявність усіх актуальних функцій серед відеореєстраторів, а також двох унікальних систем LDWS і FCWS, вирізняє девайс серед багатьох існуючих на ринку і підтверджує високу якість пристрою. Нажаль, відсутність акумулятора дещо обмежує можливості девайсу, але цю невелику проблему можна вирішити звичаним Power bank.

 

ОСОБЛИВОСТІ:

• Технологія HDR •

• Ширококутний объектив 140° 

• Вбудований акселерометр  

• Full HD видео 

• Унікальні функції LDWS і FCWS 

 

СПЕЦИФІКАЦІЇ:

  • Модель ASUS Reco Classic
  • Запис відео FullHD і HD
  • Процессор Ambarella
  • Розмір 65 x 95 x 34 мм
  • Вага 70 г
  • Дисплей 2ʺ
  • Пам’ять  microSD до 64 ГБ
  • Камера 2 Мп, f/2.0
  • Роз’єми mini USBx2, mini HDMI
comments powered by Disqus
 
Top