Смартфони не будуть замерзати на холоді

Смартфони не будуть замерзати на холоді

В недалекому майбутньому не потрібно буде зігрівати телефони на морозі, щоб ними користуватись . Адже вчені зі штату Пенсильванія сумісно з компанією EC Power створили всесезонний літій-іонний акумулятор . Він сам попіклується за себе на морозі.

Щоб не замерзав, новий акумулятор отримав внутрішній нагріваючий контур. Концепція дужепроста: винахідники додали в батарею шар нікелевої фольги товщиною 50 мікрон,тим самим створивши додатковий електричний контур. Коли температура на вулиці суттєво знижується, акумулятор пристрою починає сильно охолоджуватись, цей додатковий контур включається в роботу і нагріває батарею.

В якості прототипу для вивчення команда використовувала звичайний літій-іонний акумулятор, який складається з 25 катодних шарів матеріалу LiNi0.5Co0.2Mn0.3O3 та 26 анодо-графітних шарів. Загальна ємність такої батареї складає 7500 мАч.

При використанні подібної схеми вчені спромоглись досягти суттєвих результатів. Нагрів попередньо охолодженого до -20 С та -30 С акумулятора витрачається лише 3,8% та 5,5% ємності акумулятора відповідно. Середня швидкість нагріву виявилась біля 1С в секунду.

Літій-іонні акумулятори втрачають ємність при роботі в умовах мінусових температур. Це обмежує їх використання в електромобілях, смартфонах та різних пристроях в умовах холодного клімату. Наприклад, запас ходу електромобіля знижається на 40% при охолодженні від 23 С до -7 С.

comments powered by Disqus
 
Top