Тестуємо USB кабель, Noname vs Brand

Тестуємо USB кабель, Noname vs Brand

Часто виникає питання - чому планшет чи смартфон заряджається довше через один USB кабель і адаптер ніж через інші . USB роз’єми однакові у всіх пристроях і кабель особливо нічим не відрізняється один від одногo!

Озброївшись базовими знаннями, розумієм, що для зарядки смартфонів, телефонів, плеєрів використовуються адаптери з силою струму 1А, для планшетів з великим екраном зрозуміло потрібно більше потужності для роботи, отже для них існують адаптери з силою струму 2.1А.

Розставити крапки над «і» , зрозуміти якість кабелю чи зарядок допоможе USB  тестер (досить корисна річ для людей хоч якось причетних до ІТ ). Ці тестери зустрічаються різних видів, але найбільш поширені такі , з вигляду як звичайна флешка з дисплеєм:

  • Найпростіший з 4-хрозрядним світлодіодним індикатором , показує почергово силу струму і напругу кожні 4 секунди
  • Або більш досконалий з РК-дисплеєм , показує силу струму, напругу, годинник і час зарядки внутрішнього акумулятора. Адже його можна відключити від USB гніздаі не втратити покази

Так от про перевірку. Тест проводити легко. Тестером  «врізаємся» між USB розеткою і кабелем і одразу бачимо покази зарядки на індикаторі. Тестуємо кілька USB кабелів куплених на Ебеї за 1.5-3 $ і USB зарядок за 2-3$.

Результат після тестування різних комбінацій адаптер/кабель показав , що  від вибору кабеля теж залежить швидкість зарядки. Так на адаптері ноунейм струм на виході 1.4А . Якщо ще додати неоригінальний кабель, то сила струму ще падає до 0.9А. Один з кабелів взагалі показав падіння сили струму до 0.2А (в 10 раз). З фірмовим ж адаптером і фірмовим кабелем маємо правдиві 1А і 2.1А залежно від призначення адаптера.

Тобто маючи оригінальний адаптер з чесними струмом 2.1А, ще не значить що вдасться його передати на ваш гаджет без втрат. Тому наполегливо рекомендую тільки якісні фірмові аксесуари, хоча б Belkin, що використовувався в перевірці.

F8J027vf04-BLK    F8J071bt04-BLK   F2CU012bt2M-BLU

Купуючи дуже дешевий можливо яскравий, привабливий кабель на Ебеї майже напевне знайте, що швидко «зарядитись» вам не вдасться, щоб здешевити продукт в кабелі виробники  залишають мінімальні тонесенькі жилки металу, які здатні хіба засвітити індикації зарядки, але зовсім не заряджати швидко гаджет.

comments powered by Disqus
 
Top