SoloWheel: великий гаджет чи малий транспорт

SoloWheel: великий гаджет чи малий транспорт

Також зустрічаються і інші назви Моноколесо, Сегвей (англ. Segwheel, від англ. Segway + wheel - колесо, Сегвей на одному колесі) - електричний самокат (моноцикл) на одному колесі з розташованими по обидві сторони від колеса підніжками. Має функцію самобалансування. Скутер використовує різні сенсори, гіроскопи і акселерометри разом з електромотором для автоматичного балансування, управляється нахилом тіла.

Колесо знаходиться в пластиковому корпусі з ручкою для переносу пристрою. На верхній панелі розташовується кнопка включення / виключення, індикатор заряду батареї і роз'єм для зарядки. Праворуч і ліворуч симетрично знаходяться дві підніжки, на яких розташовується користувач. Підніжки у сегвеїв, як правило, складаються для зручності перенесення пристрою. Усередині сегвей знаходиться потужний (250-2000 Вт) електродвигун, гіроскопи, що регулюють баланс колеса, та акумуляторні батареї. Сегвей не має ні задньої, ні передньої сторони, робота пристрою повністю симетрична.

SoloWheel: великий гаджет чи малий транспорт

Перший у світі уніцикл з'явився в 2012 р в США; даний транспортний засіб було швидко скопійовано і на сьогоднішній день існує безліч різних його модифікацій. Моноколесо найбільш поширене в Китаї, де його використовують як щоденний міський транспорт, а також під час прогулянок. Ринок сегвеїв так само найбільш насичений саме в Китаї, там і розмістились всі великі виробники подібних пристроїв.

При ввімкненому живленні гіроскопи починають працювати і вирівнюють колесо щодо осі, тим самим підтримуючи баланс. Людині ж необхідно тримати баланс відносно колеса. При переміщенні центру ваги вперед, сегвей набирає швидкість, тому - гальмує або змінює напрямок ходу. При повній зупинці користувачеві пристрою необхідно спиратися на ногу.

comments powered by Disqus
 
Top