Фото за допомогою звука

Фото за допомогою звука

Чимало людей на Світі мають вроджену, або здобуту в продовж життя ваду, яка обмежую їх здатність бачити.

Пранав Лал з Індії сліпий від народження. Використовуючи програму vOICe, яка допомагає незрячим людям орієнтуватися в просторі, винахідник навчився робити повно кольорові звукові фото.

Принцип роботи vOICe полягає в переробці зображення. Кольорове фото програма трансформує в чорно-біле, а потім його сканує, кожна деталь фотографії інтерпретується звуками. Збільшення яскравості позначається посиленням гучності, а висота об’єктів – підвищенням і пониженням тону звуку.

Фото за допомогою звука Фото за допомогою звука

Фото за допомогою звука Фото за допомогою звука

Лал визнає, що важкі форми на винайдених  ним звукових фото розпізнати важко, однак він майже завжди може зрозуміти, що знаходиться попереду, а що на задньому плані.

Лал активно використовує програму  vOICe при мандрівках – фотографує пейзажі і зберігає звукові знімки, які вийшли найкраще.

Майкл Пру з Університету Бат (Великобританія) провів власне дослідження можливостей програмного забезпечення і встановив, що незрячі люди, які використовують vOICe достатньо тривалий час, об’єкти які мають розмиті обриси сприймають так само добре, як і люди зі звичайним зором. На фестивалі Latitude, який відбувся у Великобританії, вчені продемонстрували можливості методики, запропонувавши прийняти участь в експерименті добровольців. Людям з нормальнім зором зав’язали очі і показали, як звучать базові форми та лінії. Після цього вони могли прочитати слово, інтерпретоване програмою із напису у звук.

Дуже важливим є той факт, що програма vOICe дає можливість «бачити» незрячим людям.

comments powered by Disqus
 
Top