Дорога майбутнього

Дорога майбутнього

Останнім часом все частіше стає актуальним питання з приводу будівництва доріг із матеріалу, який може в подальшому замінити асфальт. Це передусім пов’язано із високою вартістю асфальту, витрат на його монтаж та обслуговування, що потребую чималу кількість техніки, робочої сили і часу.

Якість дорожнього покриття – це передусім, безпечність учасників дорожнього руху. Пошкодження дорожнього полотна веде за собою появу небезпечних вибоїн які є причиною виникнення заторів і як наслідок виливається в значні витрати на ремонт.

Прикладом заміни асфальту, альтернативним матеріалом, є дуже цікавий проект голландської компанії VolkerWessels, який знаходиться на стадії концептуальної розробки. Будівництво пластикових доріг, які збираються за принципом конструктора LEGO. Роттердам стане першим містом в світі з дорогами із фабричних пластикових плит.

Дорога майбутнього

Модулі нового дорожнього покриття будуть вироблені із перероблених пластикових пляшок і будівництво буде займати тижні, а не місяці. Зі слів VolkerWessels, пластикове дорожнє полотно потребує меншого обслуговування чим асфальтові дороги і здатні витримувати більш екстремальні температури від – 40 до + 80 градусів за Цельсієм.

Також слід відзначити легку вагу пластикового покриття, менше навантаження на землю і спрощений доступ до інженерних комунікацій під дорогою.
Але попри всі плюси, у такої дороги є суттєвий недолік, який полягає в тому, що при намоканні поверхні – вона стає слизькою. Компанія VolkerWessels має намір якнайшвидше усунути цей недолік і орієнтовно через 3 роки перейти до практичної реалізації проекту.

Система Orphus
comments powered by Disqus
 
Top