Мистецтво чи обман !

Мистецтво чи обман !

Найгеніальніший і безкорисливий фальшивомонетник СРСР Віктор Баранов є найбільш легендарною особистістю в історії підробки радянських грошей . Художник- самоучка і винахідник -новатор , уродженець Ставропілля вважав підробку доларів нижче своєї гідності. «Робити їх - все одно що каву заварювати », - так любив говорити слідчим.

Віктор Баранов міг би стати знаменитим винахідником , але його ідеї були нікому не потрібні.
Був засуджений  до позбавлення волі строком на 12 років, і не дивлячись на це , В.Баранов досі справедливо вважається неперевершеним майстром з виготовлення фальшивих купюр. Свого часу його кримінальний талант буквально збентежив фахівців Держзнаку , і інших  начальників СРСР. Сьогодні Віктор Баранов тулиться в кімнаті звичайного гуртожитку з дружиною і маленьким сином. І продовжує втілювати в реальність свої несподівані винаходи, але тепер - виключно законослухняні.

Як відрізнити  фальшиву гривню

Українська гривня має 17 ступенів захисту. Фальшиві банкноти  мають дуже низьку якість, бо виготовляють їх з використанням копіювальної або друкувальної техніки. Іноді достатньо просто оглянути банкноту, і зрозуміти шо вона не справжня.

Найпростіший спосіб ідентифікації підробленої купюри - подивитися на світло . На більш світлій стороні банкноти, на підроблених грошах частіше за все  відсутній мікро друк із зображенням портрета взагалі,  або є але не чітка .

Мистецтво чи обман !Мистецтво чи обман !
 
На зворотному боці під мікроскопом можна побачити лінії від друку .

Мистецтво чи обман !

На 500 гривневій банкноті можна побачити  мікро друк у вигляді  трикутника з оком, також на ній  в інфрачервоному світлі мають бути: частина портрета Григорія Сковороди без обличчя , тобто волосся , піджак і контур шиї. Герб , так званий OVI - номінал у вигляді ромба праворуч від портрета, а також фрагменти слів "УКРАЇНА ", " П'ЯТСОТ " , частина великого номіналу і дві нижні точки тактильного опуклого знаку- для людей з ослабленим зором.

Мистецтво чи обман !

Під ультрафіолетовим світлом на купюрах можна побачити блискучу стрічку , а також додатковий знак з номіналом купюри. На підроблених - цього немає. Така ж стрічка видна , якщо подивитися на купюру, підносячи її до світла.

Мистецтво чи обман !

Ось так виглядає під ультрафіолетовим освітленням 20-ти гривнева купюра . Знаки відображаються синьо- жовтим кольором

Мистецтво чи обман !

Під ультрафіолетовим освітленням великої температури підроблена банкнота втрачає колір. Під світлом детектора вона ніби зникла.

Мистецтво чи обман !

Також на підроблених купюрах неозброєним оком можна зустріти помилки в назвах  і тексті , розміщеному поруч з портретами .

Мистецтво чи обман !

І ось щоб позбавити себе та інших від проблем пов’язаних з підробкою, краще заздалегідь знапастить якимось спеціальним пристроєм для перевірки,  при тому це не обов’язково має бути  величезний і дорогущий апарат,  це може бути звичайний маркер-детектор,  який  можна постійно носити з собою :

Мистецтво чи обман !

або трохи більший,  вже не кишеньковий

Мистецтво чи обман !

Детектор валют BCASH NCT-8M    

І будьте обачні !

Система Orphus
comments powered by Disqus
 
Top