Чарівний напій – КАВА!

Чарівний напій – КАВА!

Як багато всього в нашому житті починається із запрошення на каву…

Ароматна кава, особливий напій, він додає нам бадьорості, впливає на долі людей. Під час кавування приймаються важливі рішення, горнятко свіжої кави допомагає потоваришувати чи навіть освідчитись у коханні…

Історія відкриття цього напою має дві версії – мусульманську і християнську. Ченці на собі випробували дію відвару зерен і переконалися в його збудливій дії. Вони називали його «кафе» - за назвою провінції Каффа, або ж «кава», що арабською означає «бути сильним», «рішучим». Оскільки саме з Ємену кава поширилась далі мусульманським світом, то араби так і називають її – «дочка Ємену».

Від арабів кава потрапила в Туреччину. Успіх кави на Сході легко пояснюється тим, що мусульманам забороняється вживати алкоголь. Кава на Сході відігравала ту саму роль, що для Європи пиво або вино.

Каву на Сході готують у джезві («турці») – мідній посудині, що звужується догори і нагадує кавничок, але без накривки, з маленьким носиком і довгою ручкою.

До Європи кавові зерна першими доставив у 1596 році німецький натураліст Беллус. До Венеції кава потрапила в 1615 році. Кава стає модною. ЇЇ вихваляють.

Кавоварки було винайдено у Франції близько 1711 року. Спершу це був кавник, доповнений пристроєм для фільтрування вже готової кави.

Здавалося б, готувати каву легко і всі чудово знають, як це робити, але чомусь у кожного кава виходить інакша. Головне, треба пам’ятати, що каву не варять, а заварюють. Кавові зерна обов’язково повинні бути свіжо засмаженими. Пам’ятайте, що після мелення кава втрачає аромат не щодня, а щогодини. Тому не варто робити великих запасів меленої кави.

Існує безліч кавових рецептів – гарячі кавові напої, кавові есенції та сиропи, холодні кавові напої, кавові десерти…

З сучасними кавовими машинами можна втілити самі сміливі кавові ідеї.

Чарівний напій – КАВА!

Чарівний напій – КАВА!

Чарівний напій – КАВА!

Чарівний напій – КАВА!

Чарівний напій – КАВА!

Чарівний напій – КАВА!

Система Orphus
comments powered by Disqus
 
Top