Утилізація батарейок - це важливо!

Утилізація батарейок - це важливо!

За рік середньостатистична сім'я викидає близько 500 г відпрацьованих батарейок. Вони ж реально шкідливі!

Будь-яка батарейка, незалежно акумуляторна чи гальванічна – це набір хімічних сполук, які вступаючи в реакцію між собою мають здатність виділяти енергію, що перетворюється в електричну.

Утилізація батарейок - це важливо! Утилізація батарейок - це важливо!

Використовувані хімічні сполуки – це кислоти, луги, солі та, власне, метали. Найчастіше: марганець, цинк, нікель, літій, кадмій та свинець. Дія цих речовин на людський організм залежить від способу потрапляння, дози та тривалості контакту зі сполукою. Але, апріорі, кожен з цих елементів, так чи інакше, негативно впливає на живі організми.

Хвала здоровому глузду – ртутні сполуки при виробництві елементів живлення вже майже не використовуються.

Шкода, але сортування сміття в Україні – це щось надто фантастичне. І все, на що наша Незалежна спромоглась за більш ніж 20 років, це запропонувати в деяких жилих районах окремі смітники для ПЕТ-пляшок. Але й за це низький уклін усім, хто доклав до того зусиль та підтримує розумну тенденцію, користуючись такими смітниками за призначенням.

Утилізація батарейок - це важливо!

Єдиний шлях до ефективної переробки сміття - його сортування

Повернемось до батарейок

Усі елементи живлення вкриті тонким шаром захисної пластмаси та металу і якщо навіть не були пошкоджені при викиданні/транспортуванні/трамбуванні – все-одно природа повільно, але впевнено «перетравить» метал, після чого хімічний вміст потрапить в грунт і з часом – в гідросферу. Якщо ж таке сміття буде спалене – одразу в атмосферу.

Саме тому на усіх батарейках є ось такий знак:

Утилізація батарейок - це важливо!

Утилізація батарейок - це важливо!

Утилізація батарейок - це важливо!

Виробники не приховують, що їхня продукція є шкідливою

Те, що в звичайну урну їх викидати неправильно – думаю вже зрозуміло, але що ж тоді з ними робити?

В Європі є всього три заводи, які мають потужності для переробки відпрацьованих елементів живлення. Один з них – Львівське державне підприємство «Арґентум», основним напрямком діяльності якого є переробка вторинної сировини. Але у населення така сировина ніяк не збирається, а для підприємств ця процедура влетить в копієчку, тому усім простіше ігнорувати проблему. «Арґентум» може переробити тонну батарейок за день, при цьому зібрати такі об’єми реальної змоги немає.

Незалежно від того, п’єте ви спеціально замовлену очищену водичку, чи ні, потрапляючи в природній кругообіг ці елементи потраплять і у ваш організм.

Багато для кого викинути щось в смітник, а не під ноги, це вже подвиг. Та потрібно починати ставитись до сміття серйозніше, як би не дивно це звучало.

Говорять, що одна викинута батарейка рівноцінна забрудненню 20 м² довкілля та 400 л води. Впевнений, що цифри ґрунтуються на дослідах британських вчених, але десь у Карпатському лісі одним їжачком може стати менше, просто через декілька викинутих батарейок.

 

 

Утилізація батарейок - це важливо! Утилізація батарейок - це важливо!

Звірята позували, з метою розчулити вас і змусити серйозніше поставитись до питання

Система Orphus
comments powered by Disqus
 
Top