11 цікавих фактів про ORACLE

11 цікавих фактів про ORACLE

Oracle (Oracle Corporation) — американская корпорация, крупнейший в мире разработчик программного обеспечения для организаций, крупный поставщик серверного оборудования.

1. Компанія Oracle була заснована в 1977 році під назвою SDL (Software Development Laboratories) Ларрі Еллісоном, Бобом Майнером та Едом Оутсом з початковим капіталом лише 1400$.

11 цікавих фактів про ORACLE

2. Всі троє раніше працювали над проектом ЦРУ з кодовою назвою Oracle, яку вони в подальшому взяли для своєї першої СКБД (системи керування базами даних).

3. Ідею про створення реляційних баз даних Ларрі Еллісон почерпнув ще у 1972 році у статті Тедда Кодда, що працював винахідником у IBM. Керівництво IBM не побачило комерційного зиску у цьому продукті. А Oracle, навпаки, змогла представити перший комерційно вигідний продукт.

4. Перша версія СКБД, випущена у 1979 році, мала назву Oracle V2, а не версія 1. Це був вдалий комерційний хід.На це було дві підстави: перша  - v1 могла не сильно зацікавити потенційних покупців, друга - можливість показати, що продукт має достатній відрив від конкурентів.

11 цікавих фактів про ORACLE

5. Ларрі Еллісон свого часу допоміг Стіву Джобсу повернутися до Apple. Він змусив раду директорів звільнити Джил Амеліо, інакше Ларрі погрожував судовим позовом. А так як Еллісоні був поважним акціонером компанії Аpple, до нього прислухались.

6. Про засновника Ларрі Еллісона була написана книга «Чим Бог відрізняється від Ларрі Елісона?» («The Difference Between God and Larry Ellison»). Але автор відразу дає відповідь на це питання –«Бог не думає, що він - Ларрі Еллінсон» (God Doesn’t Think He’s Larry Ellison).

7. В 1990 році компанія Oracle була на грані банкрутства, її акції впали на 80%. Але зміна майже всіх топ-менеджерів Ларрі Еллісоном, врятувала компанію від краху. Тоді ж компанія почала працювати над створенням принципово нових продуктів, таких як Oracle Database 7. Така «шокова терапія» допомогла компанії через 2 роки відновила свої позиції на ринку ІТ.

8. У вересні 2013 року Oracle здійснила прорив у створенні баз даних. Компанія презентувала Oracle Database 12c, яка здатна опрацювати запити в 100 разів швидше, по відношенню до традиційних методик. Такий приріст був отриманий тому, що дані опрацьовуються безпосередньо в ОЗП (оперативний запам’ятовуючий пристрій, англ. Random Access Memory, RAM).

9. Найближчий до штаб-квартиру Oracle аеропорт San Carlos Airport має код SQL. Це просто збіг, свій код аеропорт отримав задовго до заснування Oracle.

10. У січні 2010 року Oracle завершила угоду по поглинанню Sun Microsystems, отримавши у свій портфель широку лінійку серверного апаратного забезпечення, яка включає сервери на базі SPARC і операційну систему Solaris.

11 цікавих фактів про ORACLE

11. Сьогодні Oracle є абсолютним лідером на рику систем керування базами даних. Вона на два кроки попереду IBM та Microsoft. ЇЇ частка - майже 45% ринку. В інших сферах діяльності Oracle (CRM-системи, ERP-системи, сполучне ПЗ  та т. п.) також займає лідируючи позиції.

comments powered by Disqus
 
Top