Планшети. Вибираємо комфортний формат

Планшети. Вибираємо комфортний формат

Генрі Форд казав, що ви можете отримати автомобіль Форд-Т будь-якого кольору, при умові, що цей колір чорний. Сучасна індустрія більш поблажлива до споживача і дає більшу свободу вибору. І тепер потрібен час, щоб розібратись в ціні, діагоналях, об’ємі пам’яті, швидкодії, ОС, доступі до Інтернету. Пропоную 9 кроків при виборі планшету, що забезпечить саме ваші вимоги і потреби.

Для чого ви будете використовувати планшет?

Відеоплеєр? Переглядати Інтернет? Читати електронні книги? Грати в ігри? Для роботи? Любите часто подоружувати - зверніть увагу на час автономної роботи. Часто фотографуєте - краще вибрати якісний дисплей. Для роботи - швидкодія процесора.

Середовище, екосистема, ОС

У вас вже безумовно є ноутбук чи смартфон, і логічним кроком буде вибір планшета максимально сумісного з ними. Для швидкої і зручної міграції даних, контактів, профілів. Apple, Android, MS - паралельні і напевне самодостатні екосистеми, зi своїми перевагами і незначними недоліками.

Діагональ, переважно 7 vs 10 дюймів

В принципі, якщо часто носите планшет з собою, потрібно ховати планшет в кишені чи сумочці, переглядаєте контент в транспорті,  але смартфон здається занадто малим, тоді 7” саме та діагональ.  Якщо планшет “живе” в квартирі і мігрує хіба між кімнатою і кухнею  - 10-дюймова діагональ не буде надлишковою.

Автономність

Подорожуючи поїздом, цікавіше дивитись в планшет ніж у вікно. Недаремно інженера Apple зумiли забезпечити iPad 10 годинами автономної роботи, Samsung GALAXY Tab  з 10-дюймовим дисплеєм може пропрацювати до 7 годин без підзарядки. Якщо говорити про суто “бізнес”-планшети на “повноцінній” Windows 8, то тут потрібно в 4-5 годин вкласти виконання робочих завдань.

Вибір екрану

Напевне основна, найбільш функціональна деталь планшету - екран. Різні характеристики впливають на сприйняття зображення. Роздільча здатність, діагональ, відношення сторін, тип матриці. Наприклад, читати книги чи електронні версії журналу зручніше на планшеті з відношенням сторін екрану 4:3. Для роботи з зображенням чи перегляду фотографій важливою є роздільча здатність екрану Samsung Exynos (2560×1600 пікселів) чи Apple iPad 3/4 - 2048×1536 пікселів. Також важливим параметром є передача кольору, так на матрицях TFT IPS картинка виглядає краще, ніж на TFT TN.

Пам’ять - необхідний простір

Практично всі виробники випускають планшети з різним об’ємом внутрішньої пам’яті, iPad має 16, 32, 64 чи 128 Гб пам’яті, Android планшети, як правило, обмежуються 16 чи 32 Гб — але все тому, що всі Android планшети мають слот для змінних карт пам’яті micro-SD. Отже, маючи обмежений простір пам’яті, ви опиняєтесь перед вибором, який саме фільм закачувати в планшет для перегляду, скажімо, в подорожі чи відпустці, адже закачати всі не вдасться. Є ще цікаві рішення у  Windows-планшетів, наприклад, Acer Aspire P3, навіть має повноцінний повнорозмірний порт USB 3.0.

Бути чи не бути завжди online?

Виходити в Інтернет ви, звичайно, будете. Питання чи достатньо вам доступу дома, в торгових центрах чи кафе через Wi-Fi точки доступу? Чи все ж готові заплатити більше за можливість доступу до 3G? Тоді в планшеті буде слот для Sim-карти для підключення до мережі 3G. Хоча, заради справедливості зазначу, що місць безкоштовного доступу через Wi-Fi є дуже багато в наші дні, особливо в великих містах, а мережа 3G розширяється, але не так динамічно.

Не тримайте «зоопарк» гаджетів

Деякі планшети дозволяють бути і телефоном. Звичайно прикладати його до вуха не обов’язково, існують різні гарнітури, а сам планшет може спокійно лежати в сумці.  Або іноді вам досить зручно і комфортно листати Інтернет на своєму смартфоні , особливо з діагоналлю екрана 5” і більше , то купівля планшета, погодьтесь, може бути вже надлишковою. Важливо пам’ятати, що не всі планшети з  слотом для SIM-карт (для 3G) вміють телефонувати і відправляти SMS.

Питання ціни

Зрозуміло, що часто доведеться шукати компроміс між функціоналом, брендом, ціною. Планшети всесвітньо відомих брендів Apple, Samsung, Lenovo, Asus, Dell, Fujitsu коштують більше ніж планшети з подібним функціоналом, але брендів, які тільки завойовують популярність - Assistаnt, Sinkatel, GoClever, PocketBook. В будь-якому випадку варто не гнатись за найнижчою ціною і розуміти, будь-яка якісна, функціональна річ цілком обґрунтовано вартує своєї ціни.

Думаю, що вибір планшету набув зрозумілої і прозорої схеми. І роздуми будете проводити більш холоднокровно і логічно. І головне, що це буде ваш, самостійний вибір.  

Система Orphus
comments powered by Disqus
 
Top